حوزه ریاست
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/01/27 تعداد بازدید: 111
پرستاران از ارکان اصلی ومهم در حوزه درمان محسوب می شوند
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دکتر محمد مهدی ناصحی ، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) وروزپرستار نقش حضرت زینب (س) را در زنده نگه داشتن قیام امام حسین وپرستاری از آن حضرت حائز اهمیت دانست وبر لزوم الگو برداری پرستاران از این بانوی فداکار اسلام تاکید کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران

پرستاران از ارکان اصلی ومهم در حوزه درمان محسوب می شوند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم بزرگداشت روز پرستار از پرستاران به عنوان ارکان اصلی ومهم در حوزه درمان یاد کرد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دکتر محمد مهدی ناصحی ، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) وروزپرستار نقش حضرت زینب (س) را در زنده نگه داشتن قیام امام حسین حائز اهمیت دانست وبر لزوم الگو برداری پرستاران از این بانوی فداکار اسلام تاکید کرد.

وی گفت ، پرستاران به طور مرتب ومداوم با آلام و رنج های بیماران روبرو اند وسختی کار خود را با محبت و لطف به بیماران شیرین می نمایند ، از این رو شاید نتوان هیچ شغلی را با پرستاری مقایسه نمود واین فرصت ها نعمتی است  از سوی خدا  برای پرستاران تا بر بالین بیمار حضور یافته وموجب احیای سلامتی وزندگی برای او باشند.

دکتر ناصحی افزود:طی چند سال اخیر توجه خوبی از سوی دولت و مجلس  به حوزه پرستاری شده و ارتقا خوبی در این بخش صورت گرفته که شکل گیری نظام پرستاری جهت دفاع از حقوق پرستاران از ان جمله است .

وی اضافه کرد ، یکی دیگر از اقدام های انجام شده دیگر، دستور  جذب 23000 پرستار از سوی رییس محترم جمهور وپیگیری مجدانه وزیر محترم بهداشت که در این خصوص سال قبل در مازندران هماهنگ با سایر نقاط کشور آزمون استخدام برگزار و تعداد زیادی  نیرو جذب شده اند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اجرای قانون ارتقاء بهره وری یاد کرد وافزود، این قانون از 1/12/89 در دانشگاه شروع شد ومطالبات پرستاران مورد بررسی واجرا قرار گرفت .

وی یکی دیگراز اقدام های صورت گرفته را انتخاب هیات مدیره نظام پرستاری عنوان کرد وافزود: برای ایجاد فضای مستقل ومناسبی برای این مجموعه کمک خواهد شد .

قایم مقام وزیر در استان خاطر نشان کرد، در سال 89 با توجه به اینکه احساس شد بی توجهی نسبت به پرداخت ها در حوزه درمانی صورت می گیرد ، به حول وقوه الهی وهمت همکاران ، نظام هماهنگ پرداخت واضافه کاری سازماندهی شده وبه صورت متمرکز انجام می گردد و این موضوع موجب افزایش  رضایتمندی کارکنان شد.

وی در ادامه گفت ، در سال 90 در خصوص کارانه ها هدف گذاری صورت گرفته تا درمدت زمان کوتاهی پرداخت شود وهمکاران ما به صورت جدی درحال انجام کار می باشند.

شایان ذکر است در پایان مراسم از 110 تن از پرستاران نمونه  استان با اهداء لوح تقدیر وجوایز قدردانی شد.

 

پرستاران از ارکان اصلی ومهم در حوزه درمان محسوب می شوند
Powered by DorsaPortal