حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/01/27 تعداد بازدید: 99
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران: هدف از تحقق حاکمیت بالینی ارتقاء سلامت وکیفییت خدمات درمانی است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:دکتر فرزاد بزرگی معاون درمان این دانشگاه در جلسه هماهنگی حاکمیت بالینی که با حضور

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرزاد بزرگی معاون درمان این دانشگاه در  جلسه هماهنگی حاکمیت بالینی که با حضور روءسا و نمایندگان بیمارستان های تامین اجتماعی وخصوصی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد با بیان این مطلب افزود :جلسه حاکمیت بالینی جهت ایجاد هماهنگی بین بیمارستانی وموسسات درمانی است تا به زبان مشترک جهت ارتقا سلامت و خدمات درمانی دست یابیم .

وی  عمده ترین دغدغه های موجود در بحث حاکمیت بالینی را ، کیفییت خدمات ارایه شده ، رضایت مشتریان وتیم های متنوع ارایه دهنده خدمات وایمنی مشتریان از لحظه ورود تا ترخیص بیمار، عنوان کرد.
وی گفت : ما جهت تحقق حاکمیت بالینی  ابتدا به بیمارستان ها ومراکز درمانی دولتی وارد شده ودر قدم بعدی بیمارستان های خصوصی وتامین اجتماعی مد نظر ماست و علت چنین امری ،این است که اساسا در پروژه های درمانی که هماهنگی در آن باشد مردم بیشترین سود را خواهند برد و هرگونه نا هماهنگی به ضرر بیمار و در نهایت دانشگاه خواهد انجامید .
دکتر بزرگی خاطر نشان کرد ، یکی از مواردی که در بحث حاکمیت بالینی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به آن توجه شده مسئله مادران باردار پر خطر بوده که طبق آماری که از   سال 88 داریم 13 مرگ در مادران باردار وجود داشت که با همکاری وریشه یابی این معزل در سال 89 به 4 فوتی کاهش یافت و طی نظر سنجی  که از بیماران بدست آمده ، رضایتمندی در این بخش بالا بوده است.
وی از هماهنگی وهمکاری بین مراکز بیمارستانی و درمانی به عنوان یک عامل مهم در بهبود فرایند درمانی یاد کرد و همکاری کلیه مراکز دولتی ، خصوصی وتامین اجتماعی را دراین خصوص خواستار شد.
در ادامه دکترافشین امیر خانلو ، مسئول اجرایی برنامه حاکمیت بالینی دانشگاه ضمن خیر مقدم به حاضرین ، در خصوص معرفی حاکمیت بالینی افزود، هدف ،ارتقاء کیفییت ، هزینه های تمام شده برای مشتری و رضایتمندی مشتری در بیمارستان می باشد  که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت ودرمان کشور است.
وی یاد آور شد ، اعتقاد ما این است که موفقییت ها و خطا های پزشکی در حوزه درمان مخفی نماند و آشکار شود که در این صورت کل کشور در نظام سلامت پیشرفت می کند.
دکتر امیر خانلو گفت : حاکمیت بالینی نتیجه محور بوده ، در پی اصلاح مشکل وبه دنبال کیفیت می باشد به طوری که در این فرایند همه کارکنان در بیمارستان باید احساس مسئولیت وتعهد برای مشتری داشته باشند.
مسئول اجرایی حاکمییت بالینی خاطر نشان کرد، مجموع کیفییت در بیمارستان ها ومراکز درمانی با نتایجی که از مشتری بدست می آید از طریق نظر سنجی ها و شاخص های استاندارد مورد بررسی قرار می گیرد .
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران: هدف از تحقق حاکمیت بالینی ارتقاء سلامت وکیفییت خدمات درمانی است
Powered by DorsaPortal