حوزه ریاست
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/02/14 تعداد بازدید: 61
اولین كنگره قارچ‌شناسي پزشكي ايران در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
اولین كنگره قارچ‌شناسي پزشكي ايران با حضور اساتيد برجسته ایرانی و خارجي از کشورهای هند ، سوئد ، المان ، ژاپن و آمریکا در ساری برگزار شد.

دکتر طاهره شكوهي دبير علمي در اولین همايش قارچ‌شناسي پزشكي ايران در دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت : تبادل اطلاعات علمی و انعكاس تجارب پژوهشي همكاران در اين زمينه شود.
وي تصريح كرد: فراخوان اين همايش از اسفندماه سال قبل داده شد و بيش از 256 مقاله به دبيرخانه همايش واقع در دانشگاه علوم پزشكي مازندران ارسال شد.
دبير علمي اولین كنگره قارچ‌شناسي پزشكي ايران افزود: از  182 مقاله ارسال شده به دبیخانه کنگره 34 مقاله به صورت سخنراني و 149 مقاله در قالب پوستر در دانشگاه علوم پزشكي مازندران پذیرفته و ارائه مي‌شود.
دکتر شكوهي با بيان اينكه از اساتيد برجسته خارجي نيز در اين همايش دعوت به عمل آمد، افزود: 7 نفر از سخنرانان  از کشورهای هند ، سوئد ، المان ، ژاپن و آمریکا هستند
دبير علمي اولين كنگره قارچ شناسي پزشكي ايران با اشاره به اینکه اين همايش در محورهاي روش تشخيصي، كاربرد داروهاي ضد قارچي، مطالعات تجربي نانوتكنولوژي و بيوتكنولوژي است ادامه داد: امروزه با توجه به پيشرفت تكنولوژي  تشخيص بيماري‌هاي قارچي براي كمك به همكاران پزشك به ويژه در جراحي‌ها ضروری و لازم بنظر می رسد . 
وي گفت : قارچي در ايران زياد شايع نيست  اما رشد روز افزون تكنولوژي احتمال بروز اين بيمارهاي را افزايش مي‌دهد كه لازم است قبل از وقوع و گسترش آن تحقيقات مناسبي صورت گيرد.
دکترشکوهی  با اشاره به اينكه اين كنگره براي نخستين بار در كشور در حال برگزاري است، گفت: آمار دقيقي از مبتلايان به بيماري‌هاي قارچي كشور در دسترس نيست و اين كنگره زمينه خوبي براي شناسايي و راه‌هاي تشخيص اين بيماري است.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به گسترش روزافزون علم پزشكي در زمينه تكنولوژي و استفاده از روش‌هاي پيچيده مثل پيوند مغز استخوان و جراحيهاي وسيع و شيمي درماني در راستاي طولاني‌تر كردن عمر بيماران موجب افزايش ابتلا به عفونت‌هاي قارچي در افراد مستعد مي‌شود.
دبير علمي اولین كنگره قارچ شناسي پزشكي ايران در پايان اظهار اميدواري كرد؛ با استفاده از تكنولوژيهاي و تكنيك‌هاي پيشرفته و با همكاري اساتيد برجسته علمي و ارتباط با دانشگاه‌هاي معتبر داخلي و خارجي زمينه كاهش و يا حذف اين بيماري فراهم شود.
گفتنی است این کنگره دو روز متوالی با حضور مهمانان خارجی و داخلی روز های 13 و 14  اردیبهشت در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران برگزار شده است
 

اولین كنگره قارچ‌شناسي پزشكي ايران در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
Powered by DorsaPortal