حوزه ریاست
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/02/21 تعداد بازدید: 28
میزبانی از فرهیختگان مازندرانی علوم پزشکی افتخار بزرگی است.
اولین جشنواره بین المللی تجلیل از فرهیختگان علوم پزشکی مازندران در مجتمع پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد .

 

اولین جشنواره بین المللی تجلیل از فرهیختگان علوم پزشکی مازندران در مجتمع پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد . میزبانی  از فرهیختگان مازندرانی علوم پزشکی افتخار بزرگی است.
محمد مهدی ناصحی صبح امروز در اولین جشنواره بین المللی تجلیل از فرهیختگان علوم پزشکی ، مازندران را سرزمین  زیبایی ها برشمرد و تصریح کرد: ابن اسفندیار در باب خصایص طبرستان می نویسد: « اهل طبرستان را به هیچ چیز که از دیگر ولایت آورند حاجت نبود، هرچه در معموره دنیا موجود باشد در طبرستان وجود دارد.
 قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه این خاک پرگهر علاوه بر تجلی مهربان ترین جلوه های خلقت، روی دیگری نیز دارد که آن حضور و وجود دانشمندان، فقیهان، عارفان و هنرمندانی است که هر یک مایه رشک اهل دوران خویش و بلکه دوران ها بودند و هستند
ناصحی ربن طبری، جریر طبری، ابن شهر آشوب، ابوسهل کوهی، ابن اسفندیار ، سید حیدر آملی ، امیر پازواری ، نجمای مازندرانی ، طالب آملی و نیمایوشیج را از نمونه هایی فراوان بزرگان علوم و دانش در مازندران خواند و گفت: تولد دانشگاه ها و مراکز علمی پرافتخار گوناگونی که دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از آنهاست .
وی با بیان اینکه نخستین دانشگاه پزشکی در مازندران با ایجاد آموزشگاه عالی مامایی ساری در سال  آغاز به کار کرد، گفت: این مرکز در سال 1354 به عنوان نخستین مرکز آموزشی با پذیرش 20 دانشجو در مقطع کاردانی مامایی راه اندازی شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه  دانشکده پزشکی بابل نیز در سال 1364 و پذیرش50 دانشجو آغاز به کار کرد، افزود: با تصویب قانون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی و واگذاری آموزشگاه عالی مامایی ساری و دانشکده پزشکی بابل از وزارت علوم بر وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مازندران تأسیس شد .
وی با اشاره به اینکه هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیش از سه هزار دانشجو در رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، بهداشت، پیراپزشکی و پرستاری و مامایی، یک رشته فوق تخصصی، 11 رشته تخصصی ، 5 رشته PHD  و10  رشته کارشناسی ارشد فعال است، اظهار داشت: فعالیت علمی این دانشگاه  در شش دانشکده، یک واحد بین الملل و 7 مرکز آموزشی درمانی با بهره مندی از 260 عضو هیئت علمی انجام می شود.
ناصحی با بیان اینکه عرضه خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با جمعیتی بیش از 2میلیون و 500 هزار نفر از مردم مازندران را در بر می گیرد، خاطر نشان کرد: این فعالیت ها در قالب 22 بیمارستان ، 16 شبکه بهداشت و درمان، یک مرکز بهداشت استان و 248 مرکز بهداشت و درمان شهری و روستایی ، 49 پایگاه بهداشتی و یک هزار و 49 خانه بهداشت انجام می شود.
وی با اعلام اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با پشتوانه نزدیک به سه دهه در آستانه جهشی بزرگ قرار گرفته است، گفت: با بسیج همه امکانات و ایجاد ظرفیتهای نو باید با ارتقای رتبه، به مرتبه ای شایسته در میان دانشگاه های تیپ یک دست یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار امیدواری کرد؛ با برخورداری از توانمندی های علمی و تحقیقاتی فرهیختگان و نخبگان مازندرانی علوم پزشکی در سراسر دنیا ، در مسیر ارتقای کمی و کیفی خدمات آموزشی ، بهداشتی و درمانی دانشگاه، موقعیت های مهم و موثری ایجاد شود.
وی تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره را برای امکان ارتباط مستمر با فرهیختگان را فرصت مناسب برای استفاده از دانش سرمایه های این دیار برشمرد و بیان داشت: بهره مندی از مراتب علمی یکی از اهداف برپایی این جشنواره است.

 

میزبانی  از فرهیختگان مازندرانی علوم پزشکی افتخار بزرگی است.
Powered by DorsaPortal