حوزه ریاست
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/02/21 تعداد بازدید: 20
معاون وزیر بهداشت: علم بدون تهذیب منجر به قساوت می شود.
دکتر رمضان محسن پور پیش از ظهر امروز در همایش دو روزه فرهیختگان علوم پزشکی مازندران در مجتمع پیامبر اعظم (ص) این دانشگاه اظهار داشت: علم بدون تهذیب منجر به قساوت می شود.
دکتر رمضان محسن پور پیش از ظهر امروز در همایش دو روزه فرهیختگان علوم پزشکی مازندران در مجتمع پیامبر اعظم (ص) این دانشگاه اظهار داشت: علم بدون تهذیب منجر به قساوت می شود.
وی با اشاره به اینکه مسیر انحرافی انسان را به بی راهه می کشاند، تصریح کرد: اگر علم بدون تهذیب باشد تبدیل به سلاح های کشتار جمعی می شود.
معاون پارلمانی وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر در جامعه انحطاط علمی وجود داشته باشد، انسان را به ابتذال می کشاند، گفت: اسلام به علم اهمیت داده است و برای اندیشمندان مقام ویژه قائل است.
وی با اشاره به اینکه باید جایگاه نخبگان در توسعه هر کشوری مشخص باشد، یادآور شد: اگر تحلیل درست از توسعه داشته باشیم انسان محور توسعه خواهد بود.
محسن پور با اعلام اینکه مطالعات 81 کشور جهان در مورد هوش انجام شده است، گفت: تفاوت چشمگیری بین هوش مردم در جهان وجود دارد.
وی با بیان اینکه هوش نیروی انسانی هر کشور در توسعه آن کشور نقش دارد، تصریح کرد:نقش هوش ملی در توسعه هر کشور مولفه ارزشمندی است.
معاون وزیر بهداشت با اعلام اینکه در وضع فعلی توانایی ها و امکانات برای پیشرفت علمی در کشور وجود دارد، گفت: سطح هوشی مردم ایران از سطح متوسط دنیا بالاتر است.
وی با اشاره به اینکه از هوش جوان ایرانی باید بیشتر استفاده شود، افزود: باید از هوش جوانان برای جبران عقب ماندگی ها استفاده کرد.
محسن پور با تاکید بر اینکه وظیفه ما این است که به جوانان میدان بدهیم، اظهار داشت: با وجود فضای بدبینی و سوء ظن که بعضی مواقع در رابطه با جوانان ایجاد می شود، تلاش های نشان دهنده فضای مناسب از ظرفیت جوانان است.
وی با اشاره به اینکه باید بیشترین سرمایه گذاری ها در کشور در بخش توسعه علمی باشد، تصریح کرد: یکی از سیاست های کلان کشور که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است توجه به علم و دانش است.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه دولت دهم نیز در این مدت به خوبی نشان داده است که جایگاه علم را می داند، گفت: اهتمام خوبی در این مدت انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال 90 با تکلیف قانون برنامه پنجم به وزارت علوم و بهداشت باید سه درصد از بودجه کل وزارتخانه ها به علم اختصاص یابد، اظهار داشت: اهتمام جدی در این زمینه داریم تا این بودجه را اختصاص دهیم.
محسن پور از فرهیختگان خواست برای به کارگیری از این اعتبار علوم پزشکی را کمک کنند.
وی با اعلام اینکه علم باید به ثروت عادلانه تبدیل شود، تصریح کرد: نقش فرهیختگان و دانشمندان در بخش توسعه باید مشخص شود.
معاون وزیر بهداشت به نقش مهم فرهیختگان علوم پزشکی مازندران برای رسیدن به توسعه این استان اشاره کرد و یادآور شد: باید در برنامه بودجه سال 90 که به علم توجه شده است برای اختصاص این اعتبارات توجه شود.
وی کشف استعدادها و شناسایی خلاهای استان، برقراری ارتباط منطقی با صنعت و دانشگاه، پرهیز از تحقیقات و پژوهش های تکراری، حمایت از نخبگان، تشکیل شبکه نخبگان استانی برای شرکت در همایش های کشوری و استانی، ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان در تمام رشته های دانشگاهی و مشارکت در تدوین برنامه توسعه 1404 مازندران را از وظایف فرهیختگان علوم پزشکی مازندران برشمرد.
محسن پور با اعلام اینکه شاخص سلامت در کشور قابل قبول است، گفت: پوشش بهداشتی در شهرها 100 درصد و در روستاها 98 درصد است.
وی از کاهش شاخص مرذگ و میر مادران باردار در کشور خبر داد و افزود: این شاخص 22 در هزار است.
معاون وزیر بهداشت از وجود 860 بیمارستان، 120 هزار تخت بیمارستانی در کشور خبر داد و تصریح کرد: شاخص های حضور اورژانس نیز تغییر یافته است.
معاون وزیر بهداشت: علم بدون تهذیب منجر به قساوت می شود.
Powered by DorsaPortal