حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/03/01 تعداد بازدید: 10
فن آوريهاي حوزه سلامت در پارك علم و فن آوري مازندران تمركز مي يابند.
در حاشيه نمايشگاه بين المللي سلامت در تهران تفاهم نامه اي بين معاونين تحقيقات و فن آوري وزارتخانه های علوم، تحقيقات و فن آوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و با حضور مقام محترم عاليه وزارت متبوع و جمعي از مسئولين عالي رتبه وزارتخانه های از جمله سرپرست پارك علم و فن آوري مازندران ...

در حاشيه نمايشگاه بين المللي سلامت در تهران تفاهم نامه اي بين معاونين تحقيقات و فن آوري وزارتخانه های علوم، تحقيقات و فن آوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و با حضور مقام محترم عاليه وزارت متبوع و جمعي از مسئولين عالي رتبه وزارتخانه های از جمله سرپرست پارك علم و فن آوري مازندران، مشاورين عالي محترم معاونت تحقيقات و فن آوري وزارتين، مدير كل محترم تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت، رياست محترم و معاون تحقيقات و فن آوري دانشگاه علوم پزشكي مازندران، به امضاء رسيد كه براساس آن كليه فعاليتهاي مربوط به فن آوري در حوزه سلامت در پارك علم و فن آوري مازندران استقرار يافته از حمايتها و تسهيلات مربوطه بهره مند مي شوند.

در اين جلسه دكتر مهدي نژاد معاون پژوهشي و فن آوري وزارت علوم تحقيقات و فن آوري ضمن بيان توان بالاي فن آوري كشور بخصوص در حوزه تجهيزات پزشكي و ارز بري اينگونه تجهيزات و لزوم تبديل ايده هاي
فن آورانه محققين به محصول، اظهار اميدواري كرد اين پارك بتواند امكانات حمايتي در جلب و هدايت اين
ايده ها و اتصال حلقه هاي پژوهش و فن آوري و توليد محصول موفق باشد.

دكتر قانعي معاون تحقيقات و فن آوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز با بيان اينكه پارك علم و فن آوري حلقه مفقوده اي در جريان فن آوري و توليد محصول از تحقيق و دانش است افزود : بحمدالله با شروع به كار این پارک در مازندران باعث تسهيل و رونق توليد محصولات ناشي از ايده هاي فن آورانه مي شود.

وی افزود: در اين راستا نقش مراكز رشد دانشگاههاي علوم پزشكي استان مازندران و نيز واحد انستيتو پاستور آمل را بسيار مهم است .

در ادامه دكتر بلباسي سرپرست پارك علم و فن آوري مازندران نیز اظهار اميدواري كرد كه امضاء اين تفاهم نامه گام موثري در هدفمندي تحقيقات و توليد محصولات دانش بنيان در استان مازندران باشد.

در این جلسه دکتر محمد مهدی ناصحي رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران و قائم مقام وزیر ضمن تشکر از معاونین تحقیقات وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فن آوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ضمن بیان اینکه توان بالايي در دانشگاههاي استان در بخش پژوهشی وجود دارد افزود : امضاء اين تفاهم نامه كمك فراوانی به رشد توليد محصول مبتني بر تحقيق و فن آوري مي نمايد.

در پایان دکتر احمد علی عنایتی معاون تحقیقات و فن آوري دانشگاه علوم پزشكي مازندران اين رخداد مهم را به فال نيك گرفته و از كليه پژوهشگران و دانشمندان صاحب ايده هاي نوآورانه و واحدهاي فن آور دعوت کرد تا با بهره گيري از حمايتهاي پارك نسبت به توليد محصول و تجاري سازي آنها اقدام کنند.

 

فن آوريهاي حوزه سلامت در پارك علم و فن آوري مازندران تمركز مي يابند.
Powered by DorsaPortal