حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/03/08 تعداد بازدید: 50
مهندس فرزانه ، معاون برنامه ریزی استانداری مازندران از کارهای مهم در بخش سلامت ، برقراری تعادل بین مشارکت مردمی ونظام سلامت است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران ، مهندس فرزانه معاون برنامه ریزی استانداری مازندران در همایش کار آفرینی و اشتغال دانشگاه علوم پزشکی ، نقش مسئولین را در کار آفرینی و ایجاد اشتغال در استان مهم ارزیابی نموده و افزود،

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  مازندران ، مهندس فرزانه معاون برنامه ریزی استانداری مازندران در همایش کار آفرینی و اشتغال دانشگاه علوم پزشکی ، نقش مسئولین را  در کار آفرینی و ایجاد اشتغال در استان مهم ارزیابی نموده و افزود، متاسفانه هنوز ساختار اداری و اقتصادی که متناسب با فرهنگ انقلاب باشد تبین نشده است .

وی گفت : ارتقاء نظام سلامت از اهداف نظام است که توسط نقش آفرینی  3 گروه محقق  می شود و یکی از این نقش ها به عهده دولت است که وزارت بهداشت و درمان نمایندگی آن را به عهده دارد و در استانها دانشگاه های علوم پزشگی نماینده آن است .
 مهنس فرزانه از ساز مان های بیمه گر به عنوان یکی دیگر از این گروه ها یاد کرد و افزود، تامین بخشی از منابع مالی سازمان های بیمه گر در نظام سلامت توسط  دولت و بخشی دیگر توسط مردم و بعضا خیرین صورت می گیردو  آنچه مهم است اینست که یک مشارکت عادلانه  مردمی را  در تامین هزینه سلامت داشته باشیم .
 معاون برنامه ریزی استانداری خاطر نشان کرد، در پایان برنامه 5 ساله باید به جایی رسید  که از یک سو 30درصد از هزینه ها توسط مردم و بقیه توسط دولت تامین گردد و از سوی دیگر نظام سلامت نیز باید پاسخگوی نیازهای مردم باشد.
 وی تصریح کرد، هم مردم باید در تامین هزینه های نظام سلامت مشارکت داشته باشند و هم نظام سلامت می بایست پاسخگوی نیازها و انتظارات مردم باشد و برقراری این تعادل کار مهمی است که دراین بخش باید اتفاق بیافتد.
 مهندس فرزانه تاکید کرد ، یکی دیگر از مباحث مهم در حوزه سلامت ، سرمایه گذاری در بخش نیروی انسانی است که توسط وزارت بهداشت و درمان ،  بخش خصوصی و مردمی تامین و تربیت می شود.
وی افزود ، مشارکت دادن بخش خصوصی در حوزه سلامت یکی از انتظارات دولت است که باید محقق شود و خوشبختانه این بخش ورودی خوبی داشته و باید از سوی مسولین و نظام بانکی کشور مورد حمایت قرار گیرد تا هم در بخش نیروی انسانی و اشتغال و هم در بخش نظام سلامت شاهد ارتقاء و پیشرفت در سطح استان باشیم.
مهندس فرزانه ، معاون برنامه ریزی استانداری مازندران از کارهای مهم در بخش سلامت ، برقراری تعادل بین مشارکت مردمی ونظام سلامت است
Powered by DorsaPortal