حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/03/18 تعداد بازدید: 1501
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:انجام 28 اهداي عضو در مازندران
دکترمحمد مهدی ناصحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: بیست و هشتمین مرگ مغزی در مازندران منجر به اهدای عضو مرحوم بهنام رسولی شهميرزادي جوان 39 ساله نكايي شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران از جراحي 28 اهداي عضو در مازندران خبر داد.

دکترمحمد مهدی ناصحی امروز در  گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: بیست و هشتمین مرگ مغزی در مازندران منجر به اهدای عضو مرحوم بهنام رسولی شهميرزادي  جوان 39 ساله نكايي شد.
وي افزود: بايد فرهنگ اهداي عضو در جامعه نهادينه شده  و همه ما در اين رابطه تلاش كنيم.
وي گفت: خانواده این مرحوم با اهداي عضو در زمانی که مرگ مغزی وی تایید شده بود، موافقت کردند و برای تقدیر ازاین عمل انسان دوستانه،  نیکوکارانه و براي ترویج فرهنگ اهدای عضو،  همه  بایدمشارکت کنیم .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران درباره چگونگي مرگ مغزي بيان داشت: مرگ مغزي مانند ايست قلبي است و تا زماني كه اكسيژن خون تأمين مي‌شود ارگان‌هاي حياتي بدن نيز فعاليت مي‌كنند و در اين حالت شانس اهداي اعضاي بدن زياد است.
دکتر ناصحي با تاكيد بر نهادينه شدن اين امر مهم و خداپسندانه در جامعه و نجات جان بيماران ديگر، خاطرنشان كرد: وجود سفيران سلامت و زندگي در تعامل با دانشگاه علوم پزشكي بسيار مؤثر است و فعاليت داوطلبان براي فرهنگ‌سازي ترويج اهداي اعضا در زمان مرگ مغزي به صورت خودجوش و مشاركت مردمي صورت مي‌گيرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران با اشاره بهاینکه باید فرهنگ اهدای عضو در جامعه ما نهادینه شود و این كار حسنه ترویج شود، تصريح كرد:  كسانی كه دچار نارسایی كلیه، قلب، كبد و ... هستند، رنج زيادي برده و با مرگ دست و پنجه نرم مي‌كنند و اهداي عضو مي‌تواند تاثير به‌سزايي در ادامه حيات و زندگي آنان داشته باشد.
ناصحي افزود: به فرهنگ‌سازی اهدای عضو در استان مازندران توجه جدی شده است و تاکنون در استان 28 مورد اهدای عضو انجام شده است ودر سال 90 سه مورد مرگ مغزی منجر به اهدای اعضا در مازندران به‌وقوع پیوست.
مرحوم بهنام رسولی شهميرزادي جوان  39 ساله در روز سه‌شنبه سوم خرداد بر اثر تصادف منجر به مرگ مغزی شده بود و قلب،کبد و کلیه‌های این مرحوم به بیماران نیازمند اهدا شده است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:انجام 28 اهداي عضو در مازندران
Powered by DorsaPortal