حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/04/29 تعداد بازدید: 638
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور:برنامه ریزی مناسب برای مواقع بحران در دستور کار مدیران قرار گیرد
به گزارش خبرنگار وب دا در مازندران دکتر غلامرضا معصومی پیش از ظهر امروز در همایش مدیریت بحران در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه کشور ما یکی از کشورهای حادثه خیز در جهان است اظهار داشت: بحث پدافند غیر عامل باید طوری مدیریت شود که میزان آسیب ناشی از تهاجم در زمان بحران به شدت کاهش یابد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور

برنامه ریزی مناسب برای مواقع بحران در دستور کار مدیران قرار گیرد

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور گفت: برنامه ریزی مناسب برای مواقع بحران در دستور کار مدیران قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار وب دا در مازندران  غلامرضا معصومی پیش از ظهر امروز در همایش مدیریت بحران در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه کشور ما یکی از کشورهای حادثه خیز در جهان است اظهار داشت: بحث پدافند غیر عامل باید طوری مدیریت شود که میزان آسیب ناشی از تهاجم در زمان بحران به شدت کاهش یابد.

وی با بیان اینکه ایجاد برخی از بیماری ها و تبلیغات برای بیماری نیز یک بحران است، بیان داشت: بسیاری از کشورها با ایجاد بیماری و سپس با فضای تبلیغاتی سعی در فروش داروهای تولیدی کشور خود دارند که نمونه ای آن را در نوع آنفلونزا نوع آ مشاهد کردیم.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور در ادامه افزود: مدیریت بحران در این زمان باید کنترل مناسبی انجام دهد که نمونه ای از این موارد را در کشور چین مشاهد کردیم.

وی با تاکید بر آمادگی اعضای مدیریت بحران در کشور افزود: در زمان ایجاد بنای  ورزشی باید چشم اندازی هم در مورد ایجاد بحران داشته باشیم.

دکتر معصومی با بیان اینکه آمادگی در مواقع بحران یکی از پایه های اصلی حفظ کشور است افزود: در بسیاری از مواقع پس از وقوع زلزله کشورها مورد اشغال قرار گرفتند که نمونه بارز آن کشور هائیتی بود.

وی به سونامی ایجاد شده در ژاپن اشاره کرد و بیان داشت: کشور ژاپن علی رغم مشکلاتی که در سونامی داشت به خاطر مسائل امنیتی اعلام کرد که نیاز به کمک هیچ کشوری ندارد.

رییس اورژانس کشور با اعلام اینکه بهترین مدیریت بحران پیشگیری است افزود: باید در زمان ایجاد فضای عمرانی و بیمارستانی بخشی از تفکرات و نقشه های ما به مدیریت بحران توجه کند.

وی در مورد ایجاد بحران های منطقه ای و استانی افزود: باید در کشور به نقطه ای برسیم که بحران های ایجاد شده در منطقه مدیریت و کنترل شود و اگر نیروهای کمکی از سایر مناطق کشور ورود پیدا کردند تحت امر مدیر بحران منطقه به فعالیت بپردازند.

دکتر معصومی با بیان اینکه بنا به پیش بینی کارشناسان نظامی کشور ما در حال حاظر مورد تهدیدات نظامی نیست افزود: ولی باید برنامه ریزی مناسب برای مواقع بحران در دستور کار مدیران قرار گیرد.

وی با اشاره به تهاجمات بهداشتی در گوشه و کنار کشور افزود: مدیریت بحران در مواقع بهداشتی در همه امور باید فعال باشد و در حوزه بهداشت و درمان باید به جایی برسیم که تهدیدات بیولوژیک را خنثی کنیم.

 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور:برنامه ریزی مناسب برای مواقع بحران در دستور کار مدیران قرار گیرد
Powered by DorsaPortal