حوزه ریاست
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/05/04 تعداد بازدید: 509
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي مازندران: مشاوران فرهنگي نسبت به مسائل بهداشتي نمازخانه‌ها بیشتر حساس شوند .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: مشاوران فرهنگي نسبت به مسائل بهداشتي نمازخانه‌ها بیشتر حساس شوند. دکتر حسين جلاهي شامگاه پنجشنبه در نخستين كارگاه آموزشي ائمه جماعات واحدهاي تابعه دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به نقش تاثيرگذار روحانيون در مجامع مختلف اظهار داشت: ساختار نظام كشور ما ديني است و دشمن اين ساختار را مورد هدف قرار داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: مشاوران فرهنگي نسبت به مسائل بهداشتي نمازخانه‌ها بیشتر حساس شوند.

 

 دکتر حسين جلاهي شامگاه پنجشنبه در نخستين كارگاه آموزشي ائمه جماعات واحدهاي تابعه دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به نقش تاثيرگذار روحانيون در مجامع مختلف اظهار داشت: ساختار نظام كشور ما ديني است و دشمن اين ساختار را مورد هدف قرار داده است.

وي تصريح كرد: روحانيون نقش تاثيرگذاري در حفظ ساختار ديني دارند و اين تاثيرگذاري زماني بيشتر مي‌شود كه با ارتباط گيري بيشتر وعملياتي شدن مسائل ديني انجام شود.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران بيان داشت: بايد مسائلي را كه اسلام مطرح كرد و فهم عميق قرآني را كه در دسترس قرار دارد در بين مردم به خوبي توجيه و كاربردي شود.

وي ادامه داد: براي ايجاد فضاي فرهنگي و معنوي در كشور ابتدا بايد فهم عميق قرآني را در خود ايجاد كنيم و سپس به صورت عملياتي و لساني در جامعه بيان و ترويج دهيم.

جلاهي با اشاره به احاديث زياد و آيات قرآن در بيان مسائل و رفتارهاي اجتماعي بيان داشت: يكي از خصوصيات دين اسلام به روز بودن احكام و مسائل دين است پس بايد درياي منابعي كه وجود دارد استخراج شده به صورت آماده و عامه پسند در اختيار مردم قرار گيرد.

وي با اشاره به نقشه‌هاي شوم دشمنان اسلام براي جوانان اسلامي كشورمان افزود: مشاوران فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي بايد با برقراري ارتباط مناسب با مراجعان به دانشگاه از انحرافات مخاطبان خود جلوگيري كنند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اعلام اينكه احكام و مسائل ديني اگر به زبان شيوا مطرح شود اثرگذار است، افزود: جوان امروز ما تشنه فرهنگ ناب اسلامي است ولي بايد راه سيراب كردن جوانان را به خوبي ياد بگيريم.

وي ادامه داد: اگر در امر تبليغ منويات ديني كوتاهي كنيم دشمن با حربه‌هاي مختلف سعي در آلوده كردن جوانان پاك دل و پاك دست ما دارد كه نمونه بسيار كوچك آن وارد كردن مواد مخدر به نام شيشه است كه جنون جنسي را به همراه دارد.

جلاهي با تاكيد بر ارزيابي عملكرد‌ها در حوزه‌هاي فرهنگي افزود: با ارزيابي عملكرد نقاط ضعف و قوت مشخص شده و در راستاي بهبود آن مي‌توانيم تلاش كنيم.

وي با اعلام اينكه در صورت ايجاد فضاي مناسب فرهنگي و معنوي بسياري از امور اجتماعي و عمراني ما قابل حل است، افزود: با اشاعه درست معنويات، اشخاص به وظايف ديني و فرهنگي خود در جامعه به خوبي عمل مي‌كنند و گاهي تاثيرگذاري بودجه‌هاي فرهنگي بيشتر از سرمايه‌گذاري در ساير بخش‌ها است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اعلام اينكه نظرسنجي از نمازگزاران در واحدها و مراكز درماني نيز در دستور كار مشاوران فرهنگي قرار گيرد، افزود: مشاوران فرهنگي نسبت به مسائل بهداشتي نمازخانه‌ها حساس شوند و نقاط ضعف مسائل بهداشتي را مطرح كرده ونسبت به رفع آن پيگير باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي مازندران: مشاوران فرهنگي نسبت به مسائل بهداشتي نمازخانه‌ها بیشتر حساس شوند .
Powered by DorsaPortal