حوزه ریاست
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/05/04 تعداد بازدید: 653
قائم مقام وزیر بهداشت: مشکلات شرعی پرسنل بیمارستان و بیماران توسط مشاوران فرهنگی مرتفع شود
دکتر محمد مهدی ناصحی در جلسه کارگاه آموزشی ائمه جماعات واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اهمیت برگزاری نماز در کنار مراکز درمانی اظهار داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی معنوی در کنار فعالیت‌های آموزشی و پزشکی سبب بسط و گسترش فعالیت‌های دینی در کنار فعالیت‌های آموزشی می‌شود.

قائم مقام وزیر بهداشت:

مشکلات شرعی پرسنل بیمارستان و بیماران توسط مشاوران فرهنگی مرتفع شود

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: مشکلات شرعی پرسنل بیمارستان و بیماران توسط مشاوران فرهنگی مرتفع شود.

دکتر محمد مهدی ناصحی در جلسه کارگاه آموزشی ائمه جماعات واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اهمیت برگزاری نماز در کنار مراکز درمانی اظهار داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی معنوی در کنار فعالیت‌های آموزشی و پزشکی سبب بسط و گسترش فعالیت‌های دینی در کنار فعالیت‌های آموزشی می‌شود.

وی با بیان اینکه علوم پزشکی غیر از حوزه بهداشت و درمان در قسمت‌های مختلف آموزشی نیز دغدغه دارد، تصریح کرد: نیاز به آموزه‌های دینی در حال حاضر با وجود علم وارداتی روز به روز بیشتر می‌شود.

قائم مقام وزیر بهداشت تاکید کرد: نهاد نمایندگی ولی فقیه باید در دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیشتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد و ذهن و بینش جوانان را به سمت معنویات هدایت کند.

وی خواستار ارتباط گیری بیشتر مشاوران فرهنگی علوم پزشکی مازندران در مراکز درمانی با پرسنل بیمارستان شد و بیان داشت: مشکلات شرعی پرسنل بیمارستان و بیماران توسط مشاوران فرهنگی مرتفع شود.

رئیس ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنين خواستار ارتباط بیشتر روحانیون در محیط‌های دانشگاهی با دانشجویان شد و بیان داشت: دانشجوي ما با وجود هجمه‌های زیاد فرهنگی که علیه آنها به وجود آمده بیشتر از گذشته نیاز به هدایت و آموزش مبانی دینی دارد.

وی از ایجاد کانون فرهنگی دانشجویی در مرکز استان خبر داد و افزود: هدف ایجاد این کانون برقراری ارتباط مناسب دانشجویان با فضای مسجد و معنویات است و در این کانون نیز فضا برای حضور خانواده‌ دانشجویان نیز فراهم می‌شود.

دکتر ناصحی با اعلام اینکه در کانون فرهنگی دانشجویی مازندران از سخنرانان برتر کشوری نیز دعوت به عمل می‌آید، افزود: بهره‌گیری از مشاوران مناسب در زمینه کمک به فضای فرهنگی نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

وی با اعلام اینکه در بيشتر فضاهای آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مكان مناسب برای برگزاری نماز مهیا است، افزود: بسط کمی و کیفی و توسعه نمازخانه‌های مراکز درمانی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: در مراکز درمانی که نیاز به نمازخانه‌های بهتر وجود دارد مسئولان فرهنگی اقدام به ساخت و ساز نمازخانه را در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه ایجاد فضای مناسب معنوی در کنار مراکز درمانی و آموزشی در راستای ارتقای فرهنگ و تعالیم دینی است، افزود: باید مسائل فرهنگی اسلامی جزو برنامه‌های آموزشی دانشگاه قرار گیرد و آموزه‌های دینی نیز در کنار مسائل آموزشی سبب ارتقای تعالیم دینی در دانشگاه‌ها شود.

معاون دانشجویی فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز در اين نشست تاكيد كرد: بايد راه ارتباط گيري با جوانان را به خوبي فرا گيريم تا منويات ديني نيز به خوبي در اختيار آنها قرار گيرد.

دکتر فرهنگ بابامحمودي تصريح كرد: مشاوران فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي وهمه دست‌اندركاران بايد تلاش كنند تا هر چه در توان دارند جمعيت نماز خوان را زياد كنند زيرا تنها با اشاعه فرهنگ نماز ، جامعه پويايي خود را حفظ مي‌كند.

وي در پايان تاكيد كرد: مسائل شرعي توسط مشاوران فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي به پرسنل و كاركنان آموزش داده شود.

قائم مقام وزیر بهداشت: مشکلات شرعی پرسنل بیمارستان و بیماران توسط مشاوران فرهنگی مرتفع شود
Powered by DorsaPortal