حوزه ریاست
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/05/22 تعداد بازدید: 529
مراسم صبحی با قرآن در معاونت بهداشتی استان مازندران
معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تاكيد بر ترويج و گسترش آموزه هاي قرآني در جامعه گفت : در نظام قرآني و ولايي بايد مفاهيم و آموزه هاي قرآني به عنوان فكر و انديشه برتر در همه ابعاد زندگي مردم تجلي يابد .
دکتر فرهنگ بابا محمودي در محفل صبحي با قرآن با حضور استاتيد برجسته قرآني در سالن كنفرانس مركز بهداشت استان  مازندران قرآن را كتاب هدايت و تعالي بشر دانست و اظهار داشت : اين كلام وحي براي هدايت و راهنمايي انسانها نازل شده و مردم را از ضلالت و گمراهي نجات مي دهد .
وي با اعلام اينكه قرآن در كشور ما قريب است تصريح كرد:  باید قرآن به عنوان فكر وانديشه برتر در ادارت، دانشگاهها وخانه‌هاي ما مورد استفاده قرار بگیرد.
معاون فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه نفوذ قرآن در ساير كشورها نيز خودش را نشان داد خاطر نشان كرد: قرآن سوزي كه در برخي از كشورهاي غربي رخ داد نشان داد كه آنها از اين كلام الهي وحشت دارند وبا اين كار فكر مي‌كنند كه از عظمت كلام وحي كاسته مي‌شود.
وي با اشاره به سخنان امام (ره) در مورد اين مطلب كه اگر ديديد دشمن نسبت به موضعي حساس شد بدانيد عظمتي در آن نهفته است، خاطر نشان كرد: كافران ومنافقان از عظمتي كه قرآن در جامعه در حال پيدا كردن است دچار رعب ووحشت شدند ودرصد هستند كه با برخي اقدمات ناشايست عظمت ان را خدشه دار كنند.
دکتر بابا محمودي به برگزاري كنگره قرآن وسلامت در دانشگاه علوم پزشكي مازندران اشاره كرد وبيان داشت: در ديدار با آيت الله جوادي آملي مقدمات اوليه آن انجام شد.
وي ادامه داد: به علت سواد كم بشر نسبت به علوم قرآني بسياری از چشمه‌ها ونورانيت قرآن براي بشر امروز گشوده نشد وبشر امروزي از نظر علمي در مقايسه با علم قرآن بسيار عقب است.
وي بيان داشت: بشر درصورتي به معرفت عظيمي قرآني دست مي‌يابد كه بشر پيام هاهي قرآني را با جان ودل پذيرا باشد.
در ادامه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به شكل گيري كانون عترت در معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران تصريح كرد: اين كانون تا كنون با 75 عضو در حال فعاليت است.
دکتر حسين جلاهي در ادامه خاطر نشان كرد: بايد برنامه ريزي براي فهم در قرآن در جامعه ايجاد شود زيرا كه در قرآن همه برنامه‌هاي زندگي دنيوي واخروي بشر وجود دارد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران تاكيد كرد: قرآن را بايد با دقت بخوانیم و در آيات آن نيز تدبر و به آن عمل كنيم و تا زمانيكه به قرآن در جامعه عمل نشود اين كتاب الهي در جامعه مهجور است.
 
 

 

مراسم صبحی با قرآن در معاونت بهداشتی استان مازندران
Powered by DorsaPortal