حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/06/02 تعداد بازدید: 1010
تشريح پروژه‌‌هاي دولت در بخش سلامت مازندران
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محمدمهدی ناصحی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در تشریح پروژه‌های در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت:

از سوي رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران صورت گرفت: تشريح پروژه‌‌هاي دولت در بخش سلامت مازندران 
 به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محمدمهدی ناصحی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در تشریح پروژه‌های در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: 32 پروژه امسال در سراسر استان در هفته دولت با هزینه بيش از 17 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: افتتاح بیمارستان 10 تختخوابی در شهرهای کیاسر، کیاکلاء شیرگاه و پول کجور مهم‌ترین پروژه‌های در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که در مناطق محروم و دورافتاده انجام می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تشریح افتتاح بیمارستان 10 تختخوابی کیاسر بیان داشت: افتتاح این بیمارستان به خاطر مسیر جاده سمنان به مازندران و وجود روستاهای متعدد در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: نیروی انسانی بیمارستان‌های 10 تختخوابی تامین شد و در طی فرایند چهار ماهه نیروی انسانی کامل و در محل بیمارستان مستقر می‌شوند.
ناصحی در ادامه با اشاره به افتتاح سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی نوشهر خاطرنشان کرد: 50درصد از هزینه‌های احداث سی تی اسکن از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و50 درصد بقیه از اعتبارت دانشگاه تامین شد.
قائم مقام وزیر بهداشت در ادامه از افتتاح 18 خانه بهداشت در سطح استان مازندران خبر داد و بیان داشت: خانه‌های بهداشت استان با همکاری بسیج سازندگی استان و با هزینه بيش از 40 میلیون تومان تکمیل شد.
وی بیان داشت: 30 میلیون تومان هزینه بابت ساخت و10 میلیون بابت تجهیز خانه‌های بهداشت هزینه شد.
ناصحی در ادامه به نصب و تجهیز 25 تخت ویژه بیمارستانی در شهرهای ساری، نور و آمل اشاره کرد و بیان داشت: این تخت‌ها با هزینه یک میلیارد و500 میلیون تومان در اختیار مراکز درمانی شهرهای استان قرار می‌گیرد.
وی با اعلام اینکه بخش اورژانس نیز دانشگاه علوم پزشکی مازندران سه طرح در این هفته افتتاح می‌كند، بیان داشت: هزینه ریالی این پروژه‌ها حدود 45 میلیون تومان است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در ادامه از بکارگیری پزشکان تمام وقت رشته‌های جراحی اعصاب و ارتوپدی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مهم استان خبر داد و تاکید کرد: با به‌کارگیری پزشکان در این بخش و به‌خاطر گرانی هزینه‌های درمانی در این گروه از پدیده زیرمیزی کاملا جلوگیری شد.
ناصحی ادامه داد: هزینه درمانی جراحی اعصاب و ارتوپدی در بیمارستان‌های نور، آمل، چالوس، بهشهر و ساری با هزینه‌های دولتی امکان‌پذیر است.
وی خاطرنشان کرد: در بیمارستان شهرهای استان که امکان ارائه این خدمات وجود ندارد با هماهنگی مراکز درمانی داری امکانات بیماران با هزینه دولتی منتقل می‌شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی برای تامین تجهیزات بیمارستانی افزود: میزان اعتبارت دانشگاه برای خرید تجهیزات حدود 800 میلیون تومان بود ولی میزان هزینه دانشگاه برای خرید تجهیزات حدود 11 میلیارد تومان بود.
قائم مقام وزیر بهداشت در مورد اقدامات نظارتی نحوه تشخیص و درمان پزشکان عمومی در بیمارستان‌های استان اظهار داشت: سالانه دو بار از نحوه درمان پزشکان عمومی امتحان گرفته می‌شود و دوره‌های بازآموزی نیز برای پزشکان این بخش در نظر گرفته شد.
وی خاطرنشان کرد: در بحث پزشکان تخصصی سال گذشته يك‌هزار و200 جراحی قلب در استان انجام شد که کمترین نقص در اجرای عمل مشاهده شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان مهم‌ترین نیاز مراکز درمانی مازندران در حال حاضر را نیروی پرستار مرد عنوان کرد و بیان داشت: در حال بررسی برای رفع این مشکل در استان هستیم.

تشريح پروژه‌‌هاي دولت در بخش سلامت مازندران
Powered by DorsaPortal