حوزه ریاست
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/04/17 تعداد بازدید: 6
اولین جلسه ستاد اجرایی حاکمیت خدمات بالینی دانشگاه برگزار شد
اولین جلسه ستاد اجرایی حاکمیت خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

اولین جلسه ستاد اجرایی حاکمیت خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد در این جلسه که با حضور اعضا هیات رییسه دانشگاه و اعضا ستاد حاکمیت بالینی استان برگزار شد دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رئیس ستادستاد اجرایی حاکمیت خدمات بالینی با اشاره به اينكه در سال‌هاي اخير برنامه‌هاي متعدد و مداخلات ارزشمندي براي ارتقاي خدمات درماني و بهداشتي در كشور اجرا شد افزود : مسئولان و كاركنان نظام سلامت توفيق دارند تا با تلاش بي‌وقفه و متعهدانه در ارايه خدمت، سلامت آحاد جامعه را افـزايش دهند و رضايت خداوند و مردم شريف را طلب كنند.

وی افزود: شرايط حاضرفرصت مغتنمي است تا با نگاهي دوباره به سازوكارهاي موجود در استان و تقويت نقاط قوت و كاهش كاستي‌ها ، ارتقا بيش از پيش كيفيت خدمات سلامت را فراهم کنیم.

دکتر ناصحی با اشاره به اینکه تامين كيفيت خدمات درمانی ، مشکلی جهاني بوده و نیازمند تلاش مداوم نظام‌هاي سلامت است افزود : تداوم اين تلاش مسئول بودن يك نظام سلامت را نشان مي‌دهد و انتظار مردم شريف آن است كه خدمات بهداشت و درمان با حداكثر كيفيت ارايه شوند.

وی با اشاره به اینکه "حداكثر كيفيت" اشاره به مفهومي گسترده دارد افزود : کیفیت جنبه‌هاي متعددي از جمله اثربخشي خدمت، مصرف بهينه منابع، ارايه عادلانه خدمات، ايمني، به‌موقع و متناسب بودن خدمات و توجه به خواسته‌ها و انتظارات فرهنگي و مذهبي مردم را در بر مي‌گيرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اينكه چهارچوب برنامه خدمات باليني به عنوان روش موردقبول وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكيقرارگرفته است گفت : دانشگاه‌ علوم پزشكي مازندران با ايجاد سازوكارمناسب گام‌هاي مهم و جدي در جهت پياده‌سازيبرنامه حاكميت باليني برمی دارد.

دکتر ناصحی ابراز امیدواری کرد : باتشكيل جلسات ستاد اجرايي وپيگيري ،نظارت وهدايت جمعي اساتيد ، اجراي برنامه هاي آموزشي منظم وهدفدار ، ارتقاء آگاهي هاي مديران وكاركنان وجامعه و فرهنگ سازي ، شاهد اقدامات ونتايج موثر در راستاي ارتقا و بهبود كيفيت و رضايتمندي بيماران و كاركنان و خشنودي حق تعالي باشيم.

اولین جلسه ستاد اجرایی حاکمیت خدمات بالینی دانشگاه برگزار شد
Powered by DorsaPortal