حوزه ریاست
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/04/17 تعداد بازدید: 54
همایش راه های مبارزه با بیماریهای مشترک دام و انسان برگزار شد
همایش راه های مبارزه با بیماریهای مشترک دام و انسان در مرکز بهداشت استان مازندران برگزار شد .

همایش راه های مبارزه با بیماریهای مشترک دام و انسان در مرکز بهداشت استان مازندران برگزار شد . دکتر جلاهی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به این مطلب که اگر بتوانیم بار بیماری های مشترک دام و انسان را بکاهیم به استقلال اقتصادی کشور کمک بسیار زیادی کردیم افزود : اگر کشور ایران به یک سیستم قوی نظارتی و پوشش مراقبتی بهداشتی مجهز باشد صادرات کالاهای غیر نفتی به یک و نیم برابر صادرات نفت افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه هدف کلی ما کم کردن بار بیماری زئونوز است افزود با مراقبت بسیار قوی میتوانیم فراوانی بیماری های مشترک انسان و دام را کاهش دهیم .

دکتر جلاهی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در سال جاری که با سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شد افزود : با نگاه ملی و حتی یک ساعت کار اضافه خود و نسل آینده را سالم نگهداریم .

وی با اشاره به اینکه مهمترین قدم برای کاهش بیماریهای انسان و حیوان ارتقاء سیستم ثبت بیماریها است افزود : اگر اطلاعات و گزارشهای بیماریها صحیح باشد می تواند در تصمیم گیری های ملی اثرگذار باشد .

وی در بیان اینکه با هماهنگی های بخشی و بین بخشی باا بیمارستانها و مطب ها و مردم می توان در دریافت آمار موفق تر بود افزود : با ارتباط و تعامل با مطب ها و درمانگاهها و مردم و افزایش انگیزش امار دقیقی را دریافت کنیم .

دکتر جلاهی افزود: باید با آموزش مناسب به کارکنان و پزشکها و مدیران در ارتقاء کیفیت کار و توانمند شدن محیط علمی بهداشت کمک کنیم .

در ادامه این همایش سخنرانانی از اداره کل مبارزه با بیماریهای وزارت بهداشت به بیان تخصص بیماریها و نحوه برخورد با انواع بیماری و درمان آن سخنرانی کردند

قابل ذکر است روز 13 تیر ماه روز مبارزه با بیماریهای مشترک دام و انسان و از 12 تا 18 تیر ماه هفته مبارزه با بیماریها نامگذاری شده است .

همایش راه های مبارزه با بیماریهای مشترک دام و انسان برگزار شد
Powered by DorsaPortal