حوزه ریاست
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1390/06/20 تعداد بازدید: 1001
کسب مقام برتر در 14 رشته جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران
سومین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با شعار "نشاط معنوی، امید و انتظار و سلامت فرهنگی برگزار شد.
کسب مقام برتر در 14 رشته جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران
سومین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با شعار "نشاط معنوی، امید و انتظار و سلامت فرهنگی برگزار شد.
سومین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با شعار "نشاط معنوی،امید و انتظار و سلامت فرهنگی" با حضور دانشجویان برگزیده از بین دانشگاههای سراسر کشور و مسئولین دانشگاهها و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهرستان گرگان به میزبانی استان گلستان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران این جشنواره با حضور دکتر محسن پور، قائم مقام وزیر در امور مجلس افتتاح گردید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران  به همراه اعضای هیئت رئیسه از غرفه دانشگاه علوم پزشکی مازندران که به همت مدیریت امور فرهنگی بر پا گردیده بود بازدید بعمل آوردند.
در این برنام. قائم مقام وزير بهداشت در امور مجلس، با اشاره به ارزش علم و عالم گفت: جايگاه عالم به دانستن صرف نيست بلکه دانستن همراه با تزکيه نفس است.
دکتر سيدرمضان محسن پور با تاکيد بر لزوم بهره مندي از علم و دانش عالمان افزود: سومين جشنواره فرهنگي دانشجويان علوم پزشکي کشور، با هدف تجليل از کساني صورت گرفته است که در راه علم و تزکيه گام برداشته اند.
نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان نيز دراين مراسم، دانشگاه و حوزه را از مراکز مهم فرهنگي دانست و گفت: اين دو مرکز به ويژه حوزه نقش مهمي در فرهنگ سازي دارند.
آيت ا... سيدکاظم نورمفيدي با تاکيد بر لزوم ارتباط بيشتر بين حوزه و دانشگاه افزود: دين همواره از دو ناحيه آگاهانه و ناآگاهانه مورد هجمه قرار گرفته است و معرفي بد دين را از تهديدات بيان کرد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي گلستان نيز گفت: بسياري از کشورها در عرصه هاي مختلف رشد خوبي کرده اند اما در زمينه ارزش هاي فرهنگي رشد نکرده اند. دکتر «شهريار سمناني» افزود: در کنار تبادل و توسعه علمي، حفظ فرهنگ و ارزش هاي اصيل از اهميت ويژه برخوردار است.
گفتنی است : سومين جشنواره فرهنگي دانشجويان دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسر کشور با حضور بيش از ۶۰۰ دانشجو و با هفت هزار و۱۱۰ اثر در بخش هاي ادبي، هنري، پژوهشي، معارف، فناوري اطلاعات و نشريات دانشجويي برگزار شد.
در مدت ۳ روز برگزاري اين جشنواره، برنامه هايي هم چون برگزاري کارگاه ها و نشست هاي تخصصي، محفل قرآني و جنگ شبانه به اجرا درآمد.
برگزاري دو نمايشگاه «دستاوردهاي علمي و فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسر کشور و آثار منتخب دانشجويان» از ديگر بخش هاي جنبي اين جشنواره بود.
در مراسم اختتاميه اين جشنواره نيز که با حضور معاون دانشجويي فرهنگي وزير بهداشت و شماري از مسئولان استاني برگزار شد، ضمن تقدير از کيفيت آثار ارائه شده، بر تلاش براي پرورش استعدادها و توجه به رشد فکري و فرهنگي دانشجويان در کنار تحصيل علم تاکيد شد.
دکتر «فرحناز ترکستاني» در اين مراسم با اشاره به جايگاه هنر و هنرمند در ملت ها و فرهنگ ها، گفت: در فرهنگ غني اسلام، زيبايي و هنر با معرفت و حقيقت پيوندي عميق دارد.
وی تصریح کرد: در نگرش اسلامي، هنر زماني ارزش پيدا مي کند که در خدمت تعالي روحي و معنوي و معرفت و اصلاح انسان قرار گيرد.
دکتر ترکستانی از رشد کيفي سومين جشنواره فرهنگي دانشجويان علوم پزشکي، با ابراز رضايت کرد و افزود:  با اين که دانشجويان علوم پزشکي با علم و سلامت مردم سروکار دارند اما ارائه آثار و ذوق هنري به کار رفته در آن، نشان از توجه و اهتمام آن ها به هنر دارد.
در پايان اين مراسم، از ۲۶۸ اثر برگزيده ( از بين ۷ هزارو۱۰۰ اثر ارسالي به جشنواره) به عنوان آثار برگزيده و منتخب تقدير شد.
طبق آخرین آمار اعلام شده 7110 اثربه دبیرخانه سومین جشنواره فرهنگی ارسال شده است.از این میان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ارسال 1676 اثر توانست مقام اول و دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ارسال 1117 اثر به مقام دوم و دانشگاه میزبان با ارسال 572 اثر مقام سوم را به دست آوردند، دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز مقام چهارم ارسال آثار را به دست آورد.
این جشنواره در شش بخش با عناوین ادبی، هنری، نشریات دانشجویی، معارف پژوهشی و فناوری اطلاعات برگزار گردید که دانشگاه علوم پزشکی مازندران دراین دوره از مسابقات در14 رشته   مقام برتر را به خود اختصاص داد.
کسب مقام برتر در 14 رشته جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران
Powered by DorsaPortal