معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
تاریخ: 1395/05/16 تعداد بازدید: 65
1000 روز طلايي؛ مهر مادر، شير مادر
گراميداشت هفته جهاني تغذيه با شير مادر درتاريخ 10 الي 16 مردادماه با شعار ملي 1000 روز طلايي؛ مهرمادر، شيرمادر در سراسر استان مازندران
1000 روز طلايي؛ مهر مادر، شير مادر
هفته جهاني تغذيه با شيرمادر در تاريخ 1 الي 7 آگوست با شعار جهاني( تغذيه با شيرمادر : كليد توسعه پايدار ) نام گرفته و همه ساله در سراسر جهان برنامه هايي در گراميداشت اين هفته  به منظور بسيج اطلاع رساني و ارتقاء آگاهي عموم در زمينه تغديه شيرخواران با شيرمادر برگزار مي شود.
معاونت بهداشتي استان مازندران؛ در سال 1395مصادف با هفته جهاني تغذيه با شير مادر در تاريخ 10 الي 16 مرداد ماه با شعار ملي « 1000 روز طلايي : مهر مادر ، شيرمادر » كه شامل 270 روز بارداري + 730 روز شيردهي است اهميت تغذيه با شير مادر را گرامي داشت.
به همين منظور همايش دانشگاهي شيرمادر به قداست نام مادر در سالن غدير اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان محمودآباد در تاريخ 16مرداد ماه برگزار گرديد و به ضرورت آگاهي بخشي جامعه و تحكيم ترويج تغذيه با شيرمادر به عنوان يك عامل كليدي در توسعه پايدار پرداخته شد.
دكتر اعرابي؛ مهمترين رسالت معاونت بهداشتي را ارتقا سطح آگاهي و ايجاد نگرش مثبت آحاد جامعه دز زمينه سلامت مي داند و در  زمينه اهميت آگاهي مادران نسبت به سلامت نوزادان عنوان كرد: شيرمادر 70 درصد رشد مغزي انسان را تا پايان 2 سالگي تامين مي كند و اين 1000 روز طلايي به عنوان ايامي حساس و طلايي در زندگي هر فرد شناخته مي شود كه فرصتي بي بازگشت و پنجره اي رو به آينده اي روشن است.
ايشان تغذيه انحصاري با شير مادر را زيربناي بقا و سلامت كودك دانست و گفت: تغذيه انحصاري با شير مادر به عنوان اولين ايمن سازي كودكان، حفاظت در برابر عفونت هاي تنفسي، بيماري اسهال و ساير بيماري هاي بالقوه تهديد كننده زندگي رو فراهم مي كند.
وي در ادامه تاكيد كرد: تغذيه با شير مادر داراي اثر حفاظتي در برابر چاقي و برخي از بيماري هاي غيرواگير درمراحل بعدي زندگي است.
1000 روز طلايي؛ مهر مادر، شير مادر
Powered by DorsaPortal