معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
تاریخ: 1395/07/10 تعداد بازدید: 47
تأمين ابزار و منابع انساني براي ارتقاي شاخص‎هاي بهداشتي در مازندران
مدير گروه بهداشت محيط و حرفه‎اي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: براي ارتقاي شاخص‎هاي بهداشتي در اين استان، از هيچ فعاليتي نمي‏‌هراسيم و ابزارها و منابع انساني آن را نيز تأمين مي‎كنيم.

 تأمين ابزار و منابع انساني براي ارتقاي شاخصهاي بهداشتي در مازندران

 مدير گروه بهداشت محيط و حرفهاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: براي ارتقاي شاخصهاي بهداشتي در اين استان، از هيچ فعاليتي نمي‏‌هراسيم و ابزارها و منابع انساني آن را نيز تأمين ميكنيم.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت مازندران: از ساري، محمدحسن ابدي در همايش گراميداشت روز بهداشت محيط كه در سالن همايش معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با حضور كارشناسان و مديران مراكز بهداشت و درمان اين استان برگزار شد، اظهار كرد: با توجه به وجود فعاليتهاي و وظايف  بسيار  گسترده مهندسي بهداشت محيط در عرصه سلامت اما نيروي انساني كافي وجود ندارد كه در برنامه تحول سلامت در صدد خريد خدمات بهداشت محيط هستيم  و اين در حالي است كه تجهيزات تا اندازهاي مناسب تهيه شده است .

وي با اشاره به ضرورت اطلاعرساني درباره وضعيت غذا در جهان و جلوگيري از پِرت‌شدن مواد غذايي، افزود: براساس اعلام فائو 30 درصد مواد غذايي در جهان پرت ميشود، اگر تاكنون فعاليت بهداشت محيط از «آبگير تا مصرف» بوده است اما اكنون بسيار فراتر از آن حركت كرديم و وارد مباحث امنيت غذايي شدهايم كه در آينده نقش آن پُررنگتر مي‌شود.

مدير گروه بهداشت محيط و حرفهاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: در رنكينگ فعاليتهاي اجرايي بهداشت محيط از بين كل دانشگاه علوم پزشكي كشور، گروه بهداشت محيط و حرفه اي مازندران همواره در رتبههاي دوم يا سوم قرار دارد و نظارت خوبي بر مسائل بهداشت محيط دارد، در ماههاي محرم و رمضان، در اعياد، در اعزام افراد به اردوهاي راهيان نور يا مانند آن و در تحولات جمعيتي، بهداشت محيط بهخوبي وارد ميشود.

اين مسؤول با بيان اينكه بازرس بهداشت محيط با ديگر كارشناسان فرق دارد، تصريح كرد: در شاخصهاي كشوري رتبه نخست تا سوم را داريم و اين بهدليل برخورد خوب با گروه هدف و نگذشتن از منافع عموم است، اكنون ديگر فردي در اتوبوس سيگار نميكشد، زيرا بهداشت محيط با همكاري مردم و بعضاً ساير دستگاهها كار خود را بهخوبي انجام داده است.

ابدي ادامه داد: مطالبات مردم در حوزه بهداشت محيط و كار ميتواند اهداف بهداشتي را به جلو ببرد، علاوه بر اين نيز 50 تا 70 درصد برنامه ها و فعاليتهاي بهداشتي با ساير سازمانها و نهادها گره خورده است.

وي در پايان گفت: اگر همه مردم نسبت به رعايت مسائل بهداشتي خود را ملزم كنند، شاخصهاي بهداشتي نيز بالا ميرود، لذا براي ارتقاي اين شاخص در استان، از هيچ فعاليتي نمي‏‌هراسيم و ابزارها و منابع انساني آن را نيز تأمين ميكنيم. پل ارتباطي جهت پيگيري مشكلات بهداشت محيطي از طريق خط ارتباطي بهداشت 190 در كشور وجود دارد و تا كنون اخبار خوبي از مردم فهيم مازندران  از طريق بهداشت 190به ما رسيده كه با سرعت عمل بازرسين بهداشت محيط از ادامه فعاليت خاطيان بهداشتي اقدام موثري بعمل آمد .

به گزارش فارس، در پايان همايش بزرگداشت روز جهاني بهداشت محيط از كارشناسان ستادي و اجرايي واحد بهداشت محيط در شهرستانهاي زيرمجموعه دانشگاه علوم پزشكي مازندران تقدير شد.

در بخش مركزي سالن همايش، ميزهايي با گلدانهاي پُر از شاخهگلهاي طبيعي قرار داشت كه گلدانهاي آن تا چند وقت پيش، قليان بودند و به گفته معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، اين طراحي زيبا بهطور نمادين بوده است.  

 

تأمين ابزار و منابع انساني براي ارتقاي شاخص‎هاي بهداشتي در مازندران
Powered by DorsaPortal