معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد
تاریخ: 1395/07/17 تعداد بازدید: 54
انعقاد تفاهم نامه خدمات مشترك بين مركز بهداشت استان و مركز خدمات حوزه هاي علميه استان
در راستاي اجراي تفاهم نامه كشوري، تفاهمنامه اي فيمابين معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان و مركز خدمات حوزه هاي علميه مازندران منعقد گرديد

انعقاد تفاهم نامه خدمات مشترك بين مركز بهداشت استان و مركز خدمات حوزه هاي علميه استان

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت استان مازندران:

 در راستاي اجراي تفاهم نامه كشوري، تفاهمنامه اي فيمابين معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان و مركز خدمات حوزه هاي علميه مازندران منعقد گرديد. اين تفاهم نامه در جلسه مشتركي در روز دوشنبه 12/7/95 و با حضور مسئولين و كارشناسان معاونت بهداشتي و كارشناس و مديريت مركز خدمات حوزه هاي علميه در محل مركز بهداشت استان برقرار گرديد.

دكتر نادر آهنگر معاون فني مركز بهداشت استان مازندران با بيان اهداف تفاهم نامه، آمادگي اين مركز را جهت اجرايي نمودن موضوعات تفاهم نامه اعلام نمود.

به گفته ايشان اين جلسه پيرو تفاهم نامه كشوري معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و معاونت سلامت و امور بيمه هاي مركز خدمات حوزه هاي علميه مركز بهداشت استان مازندران برگزار گرديده است و موضوع اين تفاهم نامه مشتمل بر كنترل عوامل محيطي موثر بر سلامت در مراكز حوزه هاي علميه استان مي باشد.

از جمله توافقات انجام شده همكاري در طراحي، برنامه ريزي و پشتيباني تمامي دوره هاي آموزش سلامت براي طلاب و خانواده هاي آنان در مقاطع سني مختلف، ارائه آموزش هاي لازم به رابطين معرفي شده از سوي مراكز، همكاري در اجراي طرح هاي پيشگيري و بهبود وضعيت سلامت حوزه هاي علميه ، همكاري در تهيه و تدوين بسته هاي آموزشي روزآمد و ارائه آن به خانواده هاي طلاب و روحانيون محترم استان و آموزش طلاب و روحانيون در مورد نحوه تعامل و مشاركت در طرح هاي مرتبط با ارتقاي سطح سلامت و توانمندسازي مردم و مخاطبين ايشان مي باشد.

مهندس حسين نامدار كارشناس مسئول واحد آموزش سلامت مركز بهداشت استان نيز با اشاره به فعاليتهاي در دست اجراي مركز بهداشت استان در زمينه خودمراقبتي سازماني و پتانسيل هاي بالاي حوزه هاي علميه به عنوان تريبون هاي اطلاع رساني به عموم جامعه، برخي ديگر از موضوعات تفاهم نامه را ذكر كردند. به گفته ايشان تامين، حفظ و ارتقاي سلامت جسمي، رواني، اجتماعي و معنوي طلاب و روحانيون حوزه هاي علميه و خانواده هاي ايشان، توانمندسازي طلاب و روحانيون، خانواده هاي ايشان و كاركنان مراكز مرتبط با ايشان از طريق آموزش هاي مرتبط براي رعايت سبك زندگي سالم اسلامي ايراني، بهره مند شدن طرفين از ظرفيت هاي يكديگر از قبيل توانمندي هاي فكري، تجربي، آموزشي و پژوهشي همچنين همكاري در برگزاري مشترك دوره هاي آموزشي، همايش ها، سمينارها، ميزگردها و كارگاه هاي آموزشي و در نهايت آموزش جامعه هدف در زمينه ارائه توصيه هاي بهداشتي صحيح به مخاطبان طلاب و روحانيون در سطح جامعه را از ديگر اهداف برقراري اين تفاهم نامه ذكر كردند.

قابل به ذكر است كه اين تفاهم نامه در 5 ماده و به صورت يكساله تنظيم و به امضاي طرفين رسيد.

انعقاد تفاهم نامه خدمات مشترك بين مركز بهداشت استان و مركز خدمات حوزه هاي علميه استان
Powered by DorsaPortal