معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۲۴ مرداد
تاریخ: 1395/10/11 تعداد بازدید: 392
كسب رتبه برترماماي مخترع مازندراني در فن بازار ملي سلامت كشور
در دومين همايش و فن بازار ملي سلامت، حميده حسن‎زاده تلوكي كارشناس مامايي شبكه بهداشت و درمان قائم‌شهر با ارائه طرح و ساخت دستگاه اندازه‎گيري ميزان گشودگي دهانه رحم براي اولين بار در كشور، حائز رتبه برتر دركشور شد.

كسب رتبه برترماماي مخترع مازندراني  در فن بازار ملي سلامت كشور

در دومين همايش و فن بازار ملي سلامت، حميده حسنزاده تلوكي كارشناس مامايي شبكه بهداشت و درمان قائم‌شهر با ارائه طرح و ساخت دستگاه اندازهگيري ميزان گشودگي دهانه رحم براي اولين بار در كشور، حائز رتبه برتر دركشور شد.

* به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت مازندران، دومين همايش و فن بازار ملي سلامت در آبان 95 در سالن همايش هاي حجاب تهران برگزار شد.

دكتر رضا ملكزاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، در حاشيه همايش در خصوص برگزاري فن بازارملي سلامت اظهار داشت: فن بازار جايي است كه فن‌آوران و توليدكنندگان باهم ارتباط پيدا نموده و با ارائه محصولات، كيفيت و جزئيات مربوطه آنهاعرضه و تبادل علمي و فني  مي‌شود و اين فرصت خوبي است كه مصرف‌كنندگان و مشتريان محصولات را بشناسند.

معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت با تاكيد بر حضور ‌روزافزون  فن‌آوران و ارائه طرح ها و توليدات ودر اختيار گرفتن حجم بيشتري از بازار داخلي ، خاطرنشان كرد: با توجه به توسعه و پيشرفت هاي علمي و توليدي دربخش صنعت دارويي و تجهيزات پزشكي داشتيم، در اين مسير چالش‌هايي نيز وجود دارد،بخش اعظم بازاردر اختيارتوليدات چيني با قيمت و كيفيت پايين‌تر قرار دارد كه اميدواريم در آينده بخش وسيعي از بازار را توليدكنندگان داخلي كسب كنند.

درآيين برگزاري دومين همايش و فن بازار ملي سلامت، بنا بر رأي هيئت‌داوران دومين همايش و فن بازار ملي سلامت و به منظور ارج نهادن به دستاوردهاي برتر اين همايش، نمونه اوليه دستگاه اندازه ‏گيري ميزان گشودگي دهانه رحم كه براي اولين بار در كشور، پس از احراز بالاترين امتياز از نظر خلاقيت و نوآوري طرح، كاربردي بودن و اهميت نمونه اوليه (پروتوتايپ) در صنعت سلامت، طراحي صنعتي مناسب محصول، گسترهي استفادهكنندگان احتمالي، نسبت قيمت تمام شده پس از توليد انبوه به منافع احتمالي نمونه اوليه كه در شركت دانشبنيان هوشمان پويش ناب به مديريت عاملي مهندس محمدرضا حسنزاده تلوكي وهمكاري كارشناسان نيكپور و فيروزبخت طراحي و ساخته شد، ماما خانم حميده حسنزاده تلوكي موفق به كسب رتبه برتر كشور در بخش نمونه اوليه برتر (پروتوتايپ) در دومين همايش و فن بازار ملي سلامت شده و مورد تقدير قرار گرفت.

يكي از اهداف مهم طرح تحول نظام سلامت كشور با اولويت قرار دادن ارتقاء سلامت و در چارچوب سياستهاي كلي جمعيت، تحت عنوان زايمان طبيعي رايگان و وجود مسائلي در اين ارتباط بوده است . در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل ودر راستاي تحقق اين شعار ملي، كارشناسان و متخصصان بهداشت و درمان با تكيه بردانش علمي و فني خود ابتكارات و نوآوري هايي را به اجرا درآورند و دراين مسير روشنايي و شكوفايي، ماما حميده حسنزاده تلوكي موفق به طراحي و ساخت ابزاري فرايند اندازهگيري ميزان گشودگي دهانه رحم در زمان پيش از زايمان شده است و با افتخار آفريني براي خود و مركز بهداشت  درماني مازندران حائز كسب رتبه برتر دركشور شد.

از آنجا كه فرايند اندازهگيري ميزان گشودگي دهانه رحم در زمان پيش از زايمان، به صورت سنتي و بدون در نظر گرفتن معياري دقيق صورت ميگيرد، ضروري ميرسيد تا براي اين مسئله راه حلي مناسب يافت شود. لذا با تلاش حميده حسنزاده تلوكي و همكارانشان توانستند پس از مطالعه و بررسي راههاي مختلف پيرامون اين موضوع، ابزاري را طراحي و اختراع كنند كه پزشكان متخصص و يا ماماهاي محترم بتوانند اين اندازهگيري را در عين رعايت مسائل اخلاقي به صورت دقيق و تكرارپذير انجام دهند.

 

كسب رتبه برترماماي مخترع مازندراني  در فن بازار ملي سلامت كشور
Powered by DorsaPortal