معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين
تاریخ: 1395/11/30 تعداد بازدید: 11
فعاليت هاي حوزه بهداشت را به تصوير بكشيد
دكتر سياري معاون بهداشت: فعاليت هاي حوزه بهداشت را به تصوير بكشيد/ ضرورت استفاده از ظرفيت رسانه براي اطلاع رساني همه جانبه

دكتر سياري معاون بهداشت:

 فعاليت هاي حوزه بهداشت را به تصوير بكشيد/ ضرورت استفاده از ظرفيت رسانه براي اطلاع رساني همه جانبه

 به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت مازندران به نقل از معاونت بهداشتي وزارت بهداشت:

معاون بهداشت در نشست رابطان روابط عمومي معاونت هاي بهداشت دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور گفت: از شما انتظار دارم فعاليتهاي انجام شده در اين حوزه را به تصوير بكشيد.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشت دكتر علي اكبر سياري افزود: با بهره گيري از ظرفيت هاي رسانه بايد بتوانيم آنچه در حوزه بهداشت كشور رخ داده است را با مستندسازي، توليد خبر و گزارش، توليد محتواي ديداري و شنيداري براي رسانه ها، به تصوير كشيده و به اطلاع عموم مردم برسانيم.

وي فعاليت در روابط عمومي و كار رسانه اي را يك فعاليت تخصصي دانست و اظهار داشت: نمي شود كار تخصصي كرد اما تخصص آن را كسب نكرد. تا مي توانيد در اين حوزه مطالعه و خود را به ابزار آن مجهز كنيد.

وي بيان داشت: در اين دولت فرصتي استثنايي براي توسعه سلامت و خدمت رساني به مردم حاصل شده است، بنابراين بايد آگاهانه و عالمانه با چشمان باز و گوش شنوا تمام فعاليت ها را رصد كرده و در روابط عمومي ها حضور فعال داشته باشيم.

دكتر سياري گفت: نقش رسانه نسبت به گذشته بسيار برجسته شده و توسعه يافته است، روابط عمومي ها و رسانه ها در شكل گيري افكار عمومي نقش اساسي دارند. بايد از اين ظرفيت و همينطور ظرفيت فضاي مجازي در جهت آگاهسازي مردم بهره برداري شود.

معاون بهداشت با ارائه گزارشي از رئوس فعاليت هاي انجام شده در طرح تحول بهداشت در حوزه روستايي، شهري و حاشيه شهرها، تصريح كرد: 15 برنامه و 10 پروژه در طرح تحول طراحي، تدوين و اجرا شده است ولي دستاورهايي كه به دست آمده است، آنچنان كه بايد اطلاع رساني نشده است.

وي اظهار داشت: حضور عاشقانه و آگاهانه شما در سنگر روابط عمومي كه امروز به عنوان يك هنر شناخته مي شود، مي تواند به اين كار كمك كند.

وي ادامه داد: حالا كه وارد حوزه روابط عمومي شده ايد بايد نسبت به توانمندسازي خود حساس باشيد.

دكتر سياري با اشاره به نقش كليدي رسانه ها در خنثي سازي برخي از صحبت هاي غيركارشناسي و خرافي كه به نام علم پزشكي به مردم ارائه مي شود، گفت: رسانه بايد به علم و عقلانيت بپردازد و مردم را از مخاطرات توجه به توصيه هاي غيرعلمي و خرافي آگاه كند.

وي تاكيد كرد: يكي از وظايف شما ارتقاء سلامت مردم است كه از طريق افزايش دانش و آگاهي آنان حاصل مي شود. چون ما مسئولان هرچقدر هم كار كنيم تا  جامعه سواد سلامتي شان ارتقاء نيابد و خودشان مسئوليت حفظ سلامتي شان را عهده نگيرند كاري پيش نمي رود.

معاون بهداشت نقش رسانه ها در پيشگيري از ابتلا به انواع بيماري ها را خاطر نشان كرد و افزود: معضل امروز ما بيماري هاي غيرواگير است كه بالغ بر 76 درصد از مرگ و ميرها را در كشور تشكيل مي دهد.

وي ادامه داد: با اطلاع رساني صحيح و فرهنگسازي سلامت از طريق روابط عمومي و رسانه مي توان از بسياري از اين بيماري ها و هزينه هاي تحميلي ناشي از آن به كشور و مردم جلوگيري كرد.

در ابتداي اين نشست حميد انصاري مدير روابط عمومي معاونت بهداشت گزارشي از مهمترين فعاليت هاي اين حوزه در يك سال گذشته و برنامه هاي آينده ارائه داد.

در ادامه دكتر شهرام رفيعي فر مديركل دفتر آموزش و ارتقاء سلامت پيرامون فعاليت ها و توليدات  اين دفتر در راستاي پيشبرد طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت سخناني ايراد كرد.

فعاليت هاي حوزه بهداشت را به تصوير بكشيد
Powered by DorsaPortal