معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
تاریخ: 1396/04/21 تعداد بازدید: 42
همايش بزرگ تبيين جمعيت در مركز استان lمازندران برگزار شد
همايش بزرگ استاني تبيين جمعيت با جضور مسئولين استاني و شهرستاني و كارشناسان اداري و بخشهاي خصوصي دذ سالن هلال احمر استان با شكوه فراوان برگزار شد

همايش بزرگ تبيين جمعيت در مركز استان برگزار شد

 همايش بزرگ استاني تبيين جمعيت با جضور مسئولين استاني و شهرستاني و كارشناسان اداري و بخشهاي خصوصي دذ سالن هلال احمر استان با شكوه فراوان برگزار شد

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين همايش گفت: در استان برنامه آموزشي ويژه خانواده هاي بدون فرزند و ارائه مشاوره به 170 هزار خانواده شناسايي شده در حال اجرا و با همكاري بسيج مازندران انجام مي شود .
اعرابي با بيان اينكه 300 برنامه آموزشي تاكنون برگزار و مازندران در اجراي سياستهاي جمعيتي با 3/1 درصد رشد جمعيت به جايگاه سيزدهم كشور ارتقاء يافته است افزود: پيش از اجراي اين برنامه ها اين استان جزء 3 استان آخر در كاهش جمعيت كشور بود .
وي بهترين زمان باروري زنان را سنين 18 تا 35 سالگي اعلام كرد و گفت: حفظ فرصت در زادآوري در شرايط ايمن بايد مورد توجه خانواده ها قرار گيرد. همچنين مشكلات اقتصادي يكي از مهم ترين عامل كاهش جمعيت در مازندران است.
معاون سياسي امنيتي مازندران نيز با اشاره به اينكه مسئولان استاني و ملي بايد ايجاد اشتغال وبراي جمعيت جوانان را مورد توجه قرار دهند گفت: كنار گذاشتن جوانان نخبه، چالش هاي روحي و رواني و آسيب هاي اخلاقي از دلايل مهم كاهش رشد جمعيت در اين استان است .
وي تلاش براي كاهش طلاق را از علت هاي پايداري جمعيتي خانواده در مازندران بيان كرد و افزود : در مقايسه با پارسال ميزان طلاق در اين استان 2/2 درصد كاهش داشت

مدير كل آمار سازمان ثبت احوال كشور در همايش منطقه اي سياست هاي جمعيتي كه امروز در ساري برگزار شد گفت : براي تحقق سياست هاي جمعيتي و جوان سازي جمعيت كشور همايش هاي منطقه اي با حضور متخصصان مامايي و كارشناسان جمعيتي در دستور كار قرار گرفته است .
عباسي با بيان اينكه 70 درصد جمعيت كشور هم اكنون جوان هستند افزود: زنگ خطر پيري در ايران جدي بوده و متناسب با ابلاغ سياست هاي كلي رشد جمعيت، فرهنگ سازي ضروري است.

همايش بزرگ تبيين جمعيت در مركز استان lمازندران برگزار شد
Powered by DorsaPortal