معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين
تاریخ: 1396/08/16 تعداد بازدید: 11
خبر خودكشي در فضاي مجازي ميزان آن را 10 درصد افزايش مي‌دهد
مديرگروه سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد معاونت بهداشتي دانشگاه مازندران با بيان اينكه از هر هفت بزرگسال يك نفر افسردگي دارد، گفت: افسردگي در سالمندان در منزل را 57/58 درصد و سالمندان در سراي سالمندان را 82/8 برآورد شده است

از هر 7 بزرگسال يك نفر افسردگي دارد/ خبر خودكشي در فضاي مجازي ميزان آن را 10 درصد افزايش مي‌دهد

مديرگروه سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد معاونت بهداشتي دانشگاه مازندران با بيان اينكه از هر هفت بزرگسال يك نفر افسردگي دارد، گفت: افسردگي در سالمندان در منزل را 57/58 درصد و سالمندان در سراي سالمندان را 82/8 برآورد شده است.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت مازندران، عبدالكريم احمدي ظهر امروز در همايش مدارس مروج سلامت، سلامت روان، سفيران سلامت اظهار كرد: از ابتدا تا 30 آذر ماه كمپين افسردگي بالاي 13 سال راه‌اندازي مي‌شود.

وي با بيان اينكه افسردگي در لايه‌هاي پنهان خانواده و جامعه وجود دارد، افزود: افسردگي مانند بيماري اعصاب و روان لايه‌هاي خانواده و جامعه را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

مديرگروه سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد معاونت بهداشتي دانشگاه مازندران تصريح كرد: بسياري از افراد جامعه هنوز علائم بيماري افسردگي را نمي‌شناسند و حالت‌هاي آن را طبيعي و تحت تاثير عوامل محيطي بدانند و بساري خانواده‌ها در اين مورد آگاهي ندارند.

احمدي با بيان اينكه بايد استرس‌هاي محيطي دانش‌آموز را كم كنيم، گفت: بايد نسبت به بيماري افسردگي در نوجوانان آگاه باشيم و با ديدن علائمي مانند چرت زدن، افت تحصيلي و... و با راهنمايي دانش‌آموز و در جريان قرار دادن خانواده كودك را درمان كنيم.

اين مسؤول احساس درماندگي، ميل به خودكشي، كاهش اعتمادبه نفس را يكي از شايع‌ترين علائم افسردگي اعلام كرد، افزود: كم‌خوابي، به‌ويژه بي‌خوابي و پرخوري را از ديگر علائم افسردگي برشمرد.

مديرگروه سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد معاونت بهداشتي دانشگاه مازندران با اشاره به اينكه انتشار خبر خودكشي در فضاي مجازي يك فاجعه است، خاطرنشان كرد: با اعلام خبر خودكشي در رسانه‌ها و فضاي مجازي 10 درصد آمار خودكشي بالا مي‌برد.

وي با بيان اينكه از هر هفت بزرگسال يك نفر افسردگي دارد، افزود: خانم‌ها به دليل ترشح هرموني دوران قاعدگي و زايمان دو برابر آقايان دچار افسردگي مي‌شوند.

احمدي تصريح كرد: شيوع اختلالات افسردگي در كودكان دبستاني 2 تا 3 درصد و در نوجوان 4 تا 8 درصد است و شيوع افسردگي در دختر و پسر برابر است.

اين مسؤول شيوع افسردگي در سالمندان در منزل را 57/58 درصد و سالمندان در سراي سالمندان را 82/8 اعلام كرد، يادآور شد: براي داشتن دوران سالمندي سالم و نداشتن افسردگي در اين دوران بايد ورزش و تغذيه سالم داشت. .//يوسف رضا خادمي//

خبر خودكشي در فضاي مجازي ميزان آن را 10 درصد افزايش مي‌دهد
Powered by DorsaPortal