معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۲۸ شهريور
تاریخ: 1396/08/30 تعداد بازدید: 16
ديابت در مازندران 35درصد رشد داشته است
معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: هر 10 نفر يك فرد به ديابت مبتلا است كه در 7 سال گذشته رشد 35 درصدي داشته و به بزرگترين اپيدمي قرن معروف است

ديابت در مازندران 35درصد رشد داشته است

🔰معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت:  هر 10 نفر يك فرد به ديابت مبتلا است كه در 7 سال گذشته رشد 35 درصدي داشته و به بزرگترين اپيدمي قرن معروف است.

🔹به گزارش ايسنا مازندران، نادر آهنگر در همايش استاني ديابت در رامسر با بيان اينكه توسعه و نشاط پايدار مورد توجه دست اندركاران بهداشت و درمان قرار گيرد، اظهار كرد: در رامسر 14 درصد سالمند وجود دارد و پديده سالمندي در اين شهر محقق شده و رفاه و سلامت زندگي آنها بايد مورد توجه جامعه قرار گيرد.

🔰اين مسئول با اشاره به اينكه شيوع ديابت در افراد بالاي 25 سال 9درصد است، تصريح كرد: از هر 10 نفر يك فرد به ديابت مبتلا است كه در 7 سال گذشته رشد 35 درصدي داشته و به بزرگترين اپيدمي قرن معروف است.

🔹معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران خاطرنشان كرد: در بيماري هاي مزمن و غيرواگيردار ديابت رتبه نخست را در اختيار دارد و در دولت نگاه ويژه اي به بازسازي خانه هاي بهداشت و تربيت نيرو به منظور مبارزه با ديابت انجام شد‌ه است

وي با بيان اينكه در صنعت توليدي مازندران نانوايي ها و قنادي‌ها ميزان قند بايد رعايت شود، گفت: در بخش توسعه يكي از استراتژي هاي بزرگ توانمندسازي زنان است كه ركن اصلي خانواده به شمار رفته و با استفاده از توانمندي و نقش آنها با خود مراقبتي كيفيت خدمات افزايش پيدا كند.

🔹معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران افزود: با ايجاد خانه هاي بهداشت و همكاري خيران در شوراها و فرمانداري‌ها فضايي ايجاد شد تا ارزيابي ديابت انجام و با تست ديابت از شيوع آن جلوگيري به عمل آيد.

آهنگر گفت: آمارهاي تحقيقاتي نشان مي‌دهد با اصلاح سبك زندگي، 70 درصد از ديابت پيشگيري مي‌شود و اگر باورهاي غلط را تصحيح كنند آينده اي مناسب به وجود مي‌آورند

ديابت در مازندران 35درصد رشد داشته است
Powered by DorsaPortal