معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
تاریخ: 1396/12/15 تعداد بازدید: 30
مانور استاني برنامه بسيج سلامت نوروزي در مازندران
مانور استاني برنامه بسيج سلامت نوروزي امروز با حضور اكيپ هاي نظارتي شرق استان برگزار گرديد.

مانور استاني برنامه بسيج سلامت نوروزي در مازندران

مانور استاني برنامه بسيج سلامت نوروزي امروز با حضور اكيپ هاي نظارتي شرق استان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت مازندران:

 اين مانور همزمان در غرب استان، شهرستان چالوس  و در شرق استان ساري با حضور تيم هاي شهرستان هاي استان انجام شد.

 اكيپ هاي بازرسي در برنامه سلامت نوروزي كه از 15 اسفند لغايت 15 فروردين در سه شيفت صبح، عصر و شب آماده خدمت رساني و بازرسي هاي بهداشتي از اماكن حساس تهيه و توزيع مواد غذايي، تفرجگاه ها، اقامتگاه ها، هتل و اسكان فرهنگيان و ... مي باشند.

هر سال تعداد كثيري از هموطنان از جاذبه هاي گردشگري و ... و همچنين ديگر جاذبه هاي زيارتي و توريستي و ... بازديد به محل مي آورندو نياز به تشديد بازرسي ها و نظارت هاي بهداشتي در اين ايام در استان به ويژه گردشگري ميباشد

دكتر آهنگر در مراسم نمادين مانور برنامه سلامت نوروزي گفت: بازرسي هاي بهداشتي با شدت بيشتري در اين ايام به ويژه ايام بعدازظهر و شب و تعطيلات با تاكيد بر بهداشت فردي، غذايي و ساختمان و تجهيزات صورت مي گيرد.

كه در قالب 64 اكيپ بازرسي در سطح استان سازماندهي شده اند.

معاون فني مركز بهداشت استان با تاكيد بر مشاركت مرم جهت اطلاع رساني جهت مشكلات بهداشتي مشاهده شده در اماكن و مراكز تهيه و توزيع گفت: هم استاني ها و مسافرين مي توانند هر گونه تخلفات بهداشتي مشاهده شده را با سامانه 190 آنلاين يا شماره تلفن مركز بهداشت استان 33399999 گزارش نمايند.

ابدي مدير سلامت محيط كار دانشگاه گفت: عملكرد موفق و تاثير گذار در پيشگيري از مشكلات بهداشتي و اپيدمي بيماري هاي منتقله از آب و غذا از كارشناسان و بازرسي اين مجموعه تقدير نمود.

وي اهداف اين برنامه را براي سلامت مسافران عزيز كه از اقصي نقاط كشور به استان مازندران سفر مي كنند را هم تلقي نمودند و گفت: امسال با بهره گيري از ابزار سنجش در محل جهت شناسايي آلودگي هاي مواد غذايي و آب شرب اثربخشي بازرسي ارتقاء بخشيد.

ايشان گفت: طي سه سال متوالي مازندران رتبه اول را در برنامه سلامت نوروزي را در بين دانشگاه همتراز كسب نمودند كه اين تلاش شبانه روزي جهادگران عرصه سلامت و بهداشت مازندران را به خود اختصاص داد.

 

گفتني است مسافران و مردم عزيز مي توانند جهت تعيين مكان مطلوب اماكن تهيه و توزيع مواد غذايي و رستوران ها با ورود به سامانه رتبه بندي بهداشت به آدرس زير مراجعه نمايند: مي توانند نرم افزار در گوشي هاي همراه خود نصب نمايند. 

«سامانه اطلاع رساني درجه بهداشت»

Samanehjmb.behdasht.gov.ir

مانور استاني برنامه بسيج سلامت نوروزي در مازندران
Powered by DorsaPortal