معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد
تاریخ: 1397/02/06 تعداد بازدید: 34
همايش سلامت با شعارسلامت براي همه در همه جا در شهرستان بابلسر برگزار شد؛
دكتر نبي زاده، رييس شبكه بهداشت شهرستان بابلسر در اين همايش به بيماري سرطان اشاره كرد و گفت: در سال 2016 ميلادي 360 هزار نفر در ايران فوت كردند كه از اين تعداد 54 هزار مرگ به دليل بيماري سرطان بوده است.

 

 همايش سلامت با شعارسلامت براي همه در همه جا در شهرستان بابلسر برگزار شد؛

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان همايش سلامت با هدف پيشگيري از بيماري هاي غيرواگير،ترويج سبك زندگي سالم برگزار شد.

دكتر نبي زاده، رييس شبكه بهداشت شهرستان بابلسر در اين همايش به بيماري سرطان اشاره كرد و گفت: در سال 2016 ميلادي  360 هزار نفر در ايران فوت كردند كه از اين تعداد 54 هزار مرگ به دليل بيماري سرطان بوده است.

وي با بيان اينكه مازندران رتبه اول را در اضافه وزن وچاقي دارد، افزود: استان مازندران همچنين رتبه  دوم را در شيوع كم تحركي درافرادبالاي 18سال و رتبه سوم دركلسترول خون بالا،ورتبه پنجم رادرفشارخون بالا،ورتبه هفتم را درشيوع قند خون بالارا در كشور دارد كه بسيار آمار قابل توجهي هست و بايد در اين خصوص كار شود.

رئيس شبكه بهداشت شهرستان بابلسر با تاكيد بر تغيير سبك زندگي، گفت: براي كاهش آمار بيماري هاي غيرواگير و حفظ سلامت مردم و جامعه بايد برنامه ريزي هاي لازم انجام شود

دكتر نبي زاده با بيان اينكه  زنگ خطر بيماري‌هاي غيرواگير در كشور به صدا در آمده است، ادامه داد: امروزه شاهد رشد فزاينده سرطان‌ها و بيماري‌هاي قلبي، عروقي، ديابت، چاقي و ... هستيم كه سبب افزايش هزينه‌هاي درماني در كشور شده است.

 وي هفته سلامت را فرصت مناسبي جهت ترويج فرهنگ خودمراقبتي در جامعه دانست و عنوان كرد: اگر امنيت و بهداشت جوامع بشري تامين شود آن جامعه به سمت توسعه پايدار گام بر مي دارد.

وي با اشاره به بازرسي كاركنان بهداشت محيط بابلسر ، بيان كرد:  در سال گذشته 17103 بازرسي از اماكن توليد و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي انجام شده است كه 5645 كيلوگرم مواد غذايي فاسد ضبط ومعدوم شد.

رئيس شبكه بهداشت شهرستان بابلسر با بيان اينكه 23907مورد كلرسنجي آب در اين شهرستان انجام شده است، افزود: در سال گذشته 3727  كارت بهداشت صادر شده است.

نبي زاده به  خدمات انجام شده در شهرستان بابلسر اشاره كرد و افزود:  در سال گذشته 33958 ويزيت پزشكان متخصص و فوق تخصص انجام و 2353بيمارتوسط متخصص قلب اكوكارديوگرافي و470 بيمار تست ورزش دركلينيك ويژه تخصصي شهروند بابلسر خدمات دريافت كردند.

وي ادامه داد: در سال گذشته  287197 بيمارتوسط پزشكان خانواده شهري وروستايي ويزيت شدند.

 

 در پايان مراسم به مناسبت هفته سلامت مراسم تقدير از فعالان عرصه سلامت صورت پذيرفت

 

همايش سلامت با شعارسلامت براي همه در همه جا در شهرستان بابلسر برگزار شد؛
Powered by DorsaPortal