معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
تاریخ: 1391/01/09 تعداد بازدید: 509
نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد ویژه دانشجویان در دانشگاه مازندران
نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد از سوی کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و با مشارکت فعال گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه در روزهای اول تا چهارم اسفندماه 1390 در محل دانشگاه مازندران برگزار شد

نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد از سوی کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و با مشارکت فعال گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه در روزهای اول تا چهارم اسفندماه 1390 در محل دانشگاه مازندران برگزار شد .در این نمایشگاه آثار و فعالیتهای انجام شده حوزه معاونت بهداشتی استان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت که با استقبال خوب دانشجویان و اساتید و کارکنان روبرو شد.

در حاشیه این نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد دانشگاه مازندران تالار گفتگوی دانشجوئی با موضوع پیشگیری از اعتیاد جزء مهمی از نمایشگاه بود . در این تالار گفتگو طبق برنامه ی تنظیمی آقای محمودرضا هاشم ورزی مدیر گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد با اجرای دو برنامه با عناوین دانشجو و ضرورتهای پیشگیری از اعتیاد و آقای دکتر کمال الدین  علاء الدینی کارشناس پیشگیری از اعتیاد با اجرای یک برنامه با موضوع دانشجو و چالشهای پیش رو در مسئله اعتیاد با دانشجویان به بحث و تبادل نظر پرداخته و به سئوالات آنان پاسخ گفتند .

برگزاری کلاس آموزشی مهارت بهبود روابط خانوادگی ویژه کارکنان

حسب برنامه تنظیمی از سوی واحد آموزش استانداری مازندران در خصوص اجرای کلاسهای آموزشی ویژه کارکنان دولت در اسفندماه 1390 چهار جلسه آموزشی از سوی مدیر گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد برای کارکنان اداره گمرکات شهرستانهای بهشهر و فریدونکنار برگزارشد .

برگزاری جلسه هماهنگی با موضوع هنر و نقش آن در پیشگیری از اعتیاد

اولین جلسه هماهنگی استانی پیشگیری از اعتیاد با موضوع هنر و نقش آن در پیشگیری از اعتیاد به میزبانی شیکه بهداشت و درمان شهرستان رامسردر روز چهارشنبه مورخ 16/12/1390 برگزارشد. این جلسه که با همکاری فعال مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر و با هماهنگی کارشناس مسئول واحد سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیادشهرستان تشکیل شدآقای محمودرضا هاشم ورزی مدیر گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد و آقای سید جلیل مهدوی عضودبیرخانه کمیته فرهنگی ، پیشگیری از اعتیاد استان با هنر مندان شهرستان رامسر در خصوص برنامه های پیشنهادی با موضوع هنر و نقش آن در پیشگیری از اعتیاد به بحث و تبادل و نظر پرداختند و تصمیمات موثری در این جلسه برای اجرای جشنواره هنری با موضوع اعتیاد در شهرستان رامسر بعنوان پایلوت استانی اتخاذ شد .

برگزاری جلسه آموزشی ویژه مشاوران و روانشناسان 

جلسه آموزشی با موضوع راز شاد زیستن ویژه مشاوران و روانشناسان شاغل در ناحیه دو آموزش و پرورش شهرستان ساری در مورخ 21/12/1390 در محل دبیرستان نواب ساری برگزارشد و آقای محمودرضا هاشم ورزی مدیر گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد در خصوص هنر شاد زیستن به ایراد سخن پرداختند .

 

آموزش پیشگیری از اعتیاد ویژه مدیران و مشاوران مدارس استان در مرکز تربیت معلم ساری و نوشهر

جلسه آموزشی با موضوع پیشگیری از اعتیاد برای 600 نفر از مدیران و مشاوران دبیرستانهای استان در مورخ 22/12/1390 در مرکز تربیت معلم شهرستان ساری ( ویژه شهرستانهای مرکزی و شرق استان) و مورخ 24/12/1390 در مرکز تربیت معلم شهرستان نوشهر (ویژه شهرستانهای غرب استان ) با هماهنگی دبیرخانه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و سازمان آموزش و پرورش استان برگزارشد . دراین جلسات آموزشی طبق برنامه آقای محمودرضا هاشم ورزی مدیر گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد در خصوص پیشگیری اولیه از اعتیاد و آقای دکتر کمال الدین           علاء الدینی کارشناس پیشگیری از اعتیاد درباره عوامل خطر و محافظت کننده از اعتیاد نسبت به برگزاری دو جلسه آموزشی 6 ساعته اقدام نمودند .

کتابچه آموزشی توصیه های سلامت روان ویژه نوروز

در آستانه سال نو و با توجه به حضور مسافرین نوروزی در استان مازندران کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد استان برای افزایش سطح آگاهی مسافرین با همکاری دستگاههای ذیربط و با مشارکت فعال گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد نسبت به تهیه کتابچه آموزشی تحت عنوان (( ره توشه های سلامت ویژه مسافرین نوروزی )) اقدام نموده است . بخش عمده مطالب تهیه شده ، همچنین عنوان کتابچه و سرفصلهای آن تحت عناوین سلامت روان و خانواده ، سلامت روان و کودک ، سلامت روان و اعتیاد ، سلامت روان و نوجوان ، سلامت روان و ازدواج ، سلامت روان و سفر از سوی گروه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد تهیه و پیشنهاد داده شد
نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد ویژه دانشجویان در دانشگاه مازندران
Powered by DorsaPortal