معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
تاریخ: 1391/03/02 تعداد بازدید: 1072
طرح پزشک خانواده شهری از ابتدای مرداد ماه سالجاری به اجرا درمی آید.
دکتر محمدرضا میرزایی سرپرست مرکز بهداشت استان با اظهار این مطلب افزود : به منظور اجرای طرح پزشک خانواده شهری ، هر شهر به بلوکهای 10 هزار نفری تقسیم و یک مرکز بهداشتی درمانی با 17 نفر پرسنل بهداشتی درمانی مسئول خدمات سلامت به جمعیت فوق خواهد بود .

دکتر محمدرضا میرزایی سرپرست مرکز بهداشت استان با اظهار این مطلب افزود : به منظور اجرای  طرح پزشک خانواده شهری ، هر شهر به بلوکهای 10 هزار نفری تقسیم و یک مرکز بهداشتی درمانی با 17 نفر پرسنل بهداشتی درمانی مسئول خدمات سلامت به جمعیت فوق خواهد بود .

وی بااشاره به اینکه به ازای هر 2500 نفر جمعیت شهری با یک پزشک در مطبهای خصوصی قرار داد همکاری بسته میشود اظهار داشت: هر پزشک در مطب خود حداقل با یک پرستار و ماما به عنوان پایگاه پزشک خانواده زیر نظر مرکز بهداشتی درمانی مجری طرح قرار خواهد گرفت .

دکتر میرزایی جمعیت شهری مشمول این طرح را در سطح استان یک میلیون و 100 هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد : این طرح در 3 سطح سلامت توسط پزشکان عمومی ، متخصص و فوق تخصص اجرا می شود و ارجاع به سطوح بالاتر با تاییدو مشاوره سطح اول امکان پذیر است .

وی با اعلام رایگان بودن خدمات سطح یک این طرح اظهار امیدواری کرد :با اجرای این طرح نواقص و مشکلات سیستم درمانی ، نظام نسخه نویسی ، پذیرش بیمار ، تعهدات بیمه ای و ارتباط بیمار باپزشک اصلاح و رقابت سالم بین بخش خصوصی و دولتی ایجاد شود .

سرپرست مرکز بهداشت استان خاطر نشان کرد : طرح پزشک خانوداه شهری با تکمیل پرونده سلامت الکترونیک کلیه خانوارهای استان از ابتدای مردادماه آغاز شده و اطلاع رسانی لازم و مکرر در خرداد ماه صورت خواهد گرفت .

به گفته وی طرح پزشک خانواده روستایی نیز از شهریور ماه سال 84 برای 100% جمعیت روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر به تعداد  یک میلیون و 350 هزار نفر در استان مازندران اجرا شد .

طرح پزشک خانواده شهری از ابتدای مرداد ماه سالجاری به اجرا درمی آید.
Powered by DorsaPortal