معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
تاریخ: 1391/03/07 تعداد بازدید: 209
برای پیشگیری از ابتلا به بیماری وبا از خوردنیها و نوشیدنیهای مطمئن و سالم استفاده کنید
سیف علی مهدوی کارشناس بیماریهای منتقله از آب و غذای معاونت بهداشتی استان با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در فصل گرما اظهار داشت :وبا از بیماریهای بومی کشور ......

سیف علی مهدوی کارشناس بیماریهای منتقله از آب و غذای معاونت بهداشتی استان با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در فصل گرما اظهار داشت :وبا از بیماریهای بومی کشور و استان مازندران بوده و هر ساله در فصول گرم سال - از اول اردیبهشت تا پایان آبان ماه -تعدادی از مردم به این بیماری مبتلا می شوند .

وی اضافه کرد: با توجه به شروع فصل گرما و ورود مسافرین در ایام تعطیلات تابستانی همه مردم  باید مراقبت های لازم را بعمل آورده و همیشه از آب آشامیدنی و مواد غذایی سالم استفاده کنند و در صورت ابتلاء به بیماری وبا به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

کارشناس بیماریهای معاونت بهداشتی استان شستشوی دستها با آب و صابون بعد از اجابت مزاج و قبل از غذا خوردن را ساده ترین راه پیشگیری از بیماری عنوان کرد و گفت : استفاده از آب لوله کشی یا جوشیده برای آشامیدن، استحمام، شستشوی مواد غذائی و ظروف ، جلوگیری از تماس مواد غذایی با اشیاء و سطوح آلوده و حشرات ، خودداری از خرید مواد غذایی و آشامیدنی بدون بسته بندی بهداشتی و از افراد دوره گرد، قرار دادن مواد غذایی پخته در یخچال و ضد عفونی سبزیجات و میوه از ابتلا به وبا پیشگیری خواهد کرد.

وی استفراغ و اسهال شدید را شایع ترین علامت بیماری وبا برشمردو افزود :در صورت عدم تشخیص به موقع و درمان صحیح و سریع این علائم ، منجر به از دست رفتن شدید آب و املاح بدن گردیده و بیمار بدحال و نهایتاً منجر به مرگ خواهد شد.

 

 

برای پیشگیری از ابتلا به بیماری وبا از خوردنیها و نوشیدنیهای مطمئن و سالم استفاده کنید
Powered by DorsaPortal