معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
تاریخ: 1391/05/10 تعداد بازدید: 232
اطلاعات دو میلیون نفر از مازندرانی ها در سامانه الکترونیکی سلامت به ثبت رسید
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه 93 درصد از جمعیت مازندران، سرشماری شدند گفت: اطلاعات قریب به دو میلیون نفر از جمعیت استان در سامانه الکترونیکی سلامت به ثبت رسید.
دکتر محمد رضا میرزایی، با اشاره به اینکه اطلاعات اولیه 7 درصد باقی مانده از جمعیت استان نیز در زمان انتخاب پزشک خانواده دریافت می شود افزود: طی یکصد روز گذشته 3 هزار نفر برای فراهم آوردن مقدمات اجرای طرح پزشک خانواده مشارکت داشتند.
وی به برگزاری 110 جلسه استانی و 800 جلسه شهرستانی برای ساختارسازی اجرای طرح پزشک خانواده اشاره و تصریح کرد: به منظور بازسازی و تعمیرات مراکز مجری طرح پزشک خانواده یک میلیارد تومان و نیز تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و ملزومات اداری و رایانه ای 7 میلیارد و 700میلیون تومان هزینه شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه 16 جلسه رسمی با حضور یک هزار و 320 پزشک در راستای رفع ابهامات و پاسخ به پرسشهای مطرح شده در استان برگزار شد، تصرح کرد: به منظور اجرای مطلوب طرح پزشک خانواده، مازندران به 126 بلوک و مرکز مجری،  370 پایگاه بهداشتی و 42 مرکز کشیک تقسیم بندی شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه این مراکز با نقشه 
GPS کد گذاری می شود، اظهار داشت: 2 هزارو یکصد نیروی انسانی در  مراکز مجری به کار گرفته خواهند شد.
تا کنون 3200 هزارنفر بابت مشارکت در برنامه پزشک خانواده ثبت نام کردند
دکتر میرزایی ادامه داد: تا کنون حدود 3 هزار نیرو شامل 870 پزشک عمومی، 280 پزشک متخصص سطح2، 850 ماما ، 250 پرستار و سایر رشته ها برای حضور در این برنامه نام نویسی کردند.
وی گام نهم از گامهای دهگانه اجرای طرح پزشک خانواده را انتخاب پزشک توسط مردم دانست و خاطرنشان ساخت: در حال حاضر از جمعیت شهری 1میلیون و 150 هزار نفری مازندران  ، 370 هزار نفر پزشک خود را انتخاب کردند.
دکتر میرزایی با بیان اینکه 486 پزشک عمومی در 16 شهرستان استان تایید وبرای عقد قرارداد به سازمانهای بیمه گر معرفی شدند، گفت: قرارداد پزشکان سطح 2 و 3 در بیمارستانهای دولتی طی این هفته و بخشهای خصوصی نیز از هفته  های آینده منعقد خواهد شد .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه چنانچه بیمار به پزشک سطح 2 مراجعه کند باید 10 درصد ویزیت خصوصی معادل 1500 تومان و اگر برای بستری و یا جراحی به بیمارستانهای دولتی مراجعه کرد 5 درصد حق فرانشیز را پرداخت می نماید.
وی ادامه داد: بیمار دربخش خصوصی ، آزمایشگاه و داروخانه در سطح 2 و 3 باید 30 درصد از حق فرانشیز را پرداخت نماید.
*هر خانوار یک پزشک خانواده انتخاب می کند
دکتر میرزایی در بخش دیگر سخنانش ضمن تاکید بر اینکه هر خانوار باید یک پزشک انتخاب کند، گفت: افرادی که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نیستند با مراجعه به  اداره کل خدمات درمانی نسبت به  بیمه خود اقدام نمایند تا شامل  بهره مندی از طرح پزشک خانواده شوند.
وی حق پرداخت سالانه برای هر فرد در بیمه خدمات درمانی را 118 هزار تومان دانست و افزود: 50 درصد از این سرانه توسط دولت پرداخت می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان ساخت: افرادی که توان پرداخت سالانه 59 هزار تومان حق بیمه خود را ندارند می توانند با مراجعه به کمیته امداد و اخذ معرفی نامه از 35 درصد تخفیف برخوردار شوند.

*افراد برای انتخاب پزشک خانواده، کارت ملی و دفترچه بیمه به همراه داشته باشند
دکتر میرزایی با بیان اینکه هر پزشک در پایگاه و یا مطب خود از یک پرستار و یا ماما استفاده می کند، تصریح کرد: افراد به منظور انتخاب پزشک خانواده با در دست داشتن کارت ملی و دفترچه بیمه به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی منطقه سکونت خود مراجعه نمایند.
وی ضمن اشاره به اینکه هر پزشک خانواده ماهانه 2 روز و نیم می تواند به مرخصی برود، اظهار داشت: پزشکان باید قبل از مرخصی پزشک جانشین خود را مشخص کنند.
دکتر میرزایی ساعت کار مراکز بهداشتی در ماه مبارک رمضان را از ساعت 8 و پانزده دقیقه تا 13 و پانزده دقیقه اعلام کرد و گفت: افرادی که به صورت موقت از شهر و یا استان خود خارج می شوند می توانند بدون هیچ مشکلی در مکان فعلی خود، پزشک خانواده را انتخاب کنند.

اطلاعات دو میلیون نفر از مازندرانی ها در سامانه الکترونیکی سلامت به ثبت رسید
Powered by DorsaPortal