معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد
تاریخ: 1391/09/01 تعداد بازدید: 283
همایش استانی دیابت در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.
23 لغایت 29 آبان ماه هفته دیابت نامگذاری شده و اکثر کشورهای جهان به منظور ارتقاء دانش و آگاهی عموم مردم این روز را گرامی می دارند

23 لغایت 29 آبان ماه هفته دیابت نامگذاری شده و اکثر کشورهای جهان به منظور ارتقاء دانش و آگاهی عموم مردم این روز را گرامی می دارند. به همین مناسبت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همایش یک روزه ای را با شعار تحت عنوان آموزش و پیشگیری از بیماری دیابت روز دوشنبه 29/8/91 در سالن شماره یک معاونت بهداشتی دانشگاه با شکوه خاصی برگزار نمود.

در این همایش با مهمانانی از وزارت بهداشت و درمان و روسای ادارات کل استان، مدیران دستگاههای اجرایی و جمع کثیری از بیماران دیابت و کارشناسان حوزه سلامت با تلاوت کلام اله مجید و سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز به کار گردید.

در ابتدا دکتر محمدرضا میرزائی معاون بهداشتی دانشگاه ضمن خیرمقدم به مدعوین، اهداف و استراتژی های موثر برای ارتقاء سلامت مردم مازندران و برنامه های عملیاتی سالانه کنترل و پیشگیری از بیماری دیابت را بیاناتی ارائه دادند

سپس خانم دکتر عادله بهار فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم استان، اهداف برگزاری این همایش را با آموزش و پیشگیری از دیابت و تشخیص به موقع تاکید مصمم نموده و آمار نگران کننده ای از شیوع دیابت در جهان و خصوصاً در ایران به حاضرین و مردم دادند.

دکتر علوی نیا رئیس غدد و متابولیک مرکز مدیریت بیماریهای غیرواگیر در وزارت بهداشت و درمان، از وضعیت بیماری در کشور و اقدامات مداخله ای در خصوص بیماری دیابت و اهمیت آن در این زمینه بازگو نمودند.

ایشان پیشگیری و کنترل بیماری دیابت و عوارض ناشی از آن را از اهداف کلی برنامه کشوری پیشگیری از کنترل دیابت بر شمردند.

اداره کل ورزش و جوانان مازندران آقای کسری منوچهری در خصوص دیابت و ورزش و دکتر علی قائمی متخصص تغذیه با بیان مشکلات و چالشهای بیماران دیابتی و همچنین یکی از بیماران مبتلا به دیابت در خصوص مشکلات دیابتی ها سخنرانی نمودند.

در پایان هدایایی به رسم یادبود به تعدادی از بیماران و پرسنل بخش های دیابت بیمارستانهای شهرستانهای تابعه و کارشناسان برنامه دیابت و دو نفر از روسای شبکه های بهداشت و درمان تنکابن و سوادکوه اهدا شد.

در حاشیه برنامه همایش،آزمایش فشار خون و قند خون بصورت رایگان از شرکت کنندگان بعمل آمد.

در این برنامه شرکت (نووونوردیسک) از بخش خصوصی تهران ، همکارو همیار همایش بودند.

 
همایش استانی دیابت در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.
Powered by DorsaPortal