معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
تاریخ: 1393/02/08 تعداد بازدید: 84
همايش يك روزه بهداشت حرفه اي در مركز بهداشت استان مازندران
همايش يك روزه بهداشت حرفه اي در مركز بهداشت استان مازندران روابط عمومي معاونت بهداشتي مازندران: به مناسبت بزرگداشت روز جهاني بهداشت حرفه اي 8 ارديبهشت ماه، همايشي با شعار ايمني و بهداشت در استفاده از مواد شيميايي در محيط كار در مركز بهداشت استان برگزار شد.


همايش يك روزه بهداشت حرفه اي در مركز بهداشت استان مازندران
روابط عمومي معاونت بهداشتي مازندران:
به مناسبت بزرگداشت روز جهاني بهداشت حرفه اي 8 ارديبهشت ماه، همايشي با شعار ايمني و بهداشت در استفاده از مواد  شيميايي در محيط كار در مركز بهداشت استان برگزار شد.
دكتر اعرابي ضمن خير مقدم به مشاوران بهداشت حرفه اي كارخانجات استان و كارشناسان بهداشت حرفه اي اهداف برگزاري اين همايش را مهم تلقي و اظهار داشتند:

علم و هنر تامين سلامت كارگران در برابر عوامل زيان‌آور محيط كار با اشتغال فرد كارگر در كارهايي كه متناسب با قابليتهاي جسماني و رواني اوست ميسر و با پيشگيري از بيماريهاي شغلي و به حداقل رساندن حوادث شغلي باعث تامين سلامت آنان مي گردد.

رييس مركز بهداشت استان با بيان اين كه خطرات ناشي از مواد شيميايي در محيط كار باعت ناتواني در كار كردن، سرطانها و حتي مرگ كارگران مي گردد افزودند: امار نشان مي دهد در سال 2004 بيش از 5 ميليون مرگ و حدود 86 ميليون سال از دست رفته به علت معلوليت در جهان صورت گرفته است.

معاون بهداشتي دانشگاه با تاكيد اينكه مديريت عوامل شيميايي در محيط كار با تامين محيط ايمن و سالم براي شاغلين

و آموزش، ايجاد مهارت براي محافظت از عوامل شيميايي، جمع‌آوري داده‌هاي مربوط به خطرات و آسيب‌هاي عوامل شيميايي و همچنين اجراي برنامه‌هاي محافظتي و پيشگيرانه باعت كاهش خطرات ناشي از آسيبهاي شيميايي مي شود.

در اين همايش دكتر شكرزاده عضو هيئت علمي دانشكاه در زمينه سموم و اثرات مخرب آن بر سلامت استان و محيط زيست بياناتي ايراد فرمودند.

سپس مهندس هاشمي كارشناس مسئول بهداشت حرفه اي و دكترمظفري متخصص طب كار معاونت بهداشت مازندران در خصوص شاخص ها و الويت هاي برنامه هاي بهداشت حرفه اي و معاينات شاغلين سطح استان مطالبي را عنوان كردند.

در پايان با اجراي موسيقي زنده و با اهداي لوح تقدير به همكاران برون بخشي و مشاوران و كارشناسان بهداشت حرفه اي اين مراسم به كار خود پايان داد.
 

 

        همايش يك روزه بهداشت حرفه اي در مركز بهداشت استان مازندران
Powered by DorsaPortal