معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
تاریخ: 1393/06/11 تعداد بازدید: 71
6 هزار مورد حيوان گزيدگي در سال (در مازنران)
دكتر نادر آهنگر در سيزدهمين كميته بيماريهاي قابل انتقال بين حيوان و انسان ( زئونوز): 6 هزار مورد حيوان گزيدگي در سال (در مازنران)

دكتر نادر آهنگر در سيزدهمين كميته بيماريهاي قابل انتقال بين حيوان و انسان ( زئونوز):

6 هزار مورد حيوان گزيدگي در سال (در مازنران)

روابط عمومي معاونت بهداشتي مازندران:

سيزدهمين كميته بيماريهاي قابل انتقال بين حيوان و انسان ( زئونوز) در معاونت بهداشتي دانشگاه با حضور نمايندگان سازمانها و نهادهاي مربوط برگزار گرديد.

دكتر آهنگر با اشاره به اهميت بيماريهاي زئونوز به لحاظ اقتصادي ، اجتماعي و بهداشتي به كاهش بيماري تب مالت در سال92 نسبت به 91 در استان و افزايش 55 درصدي اين بيماري در سطح كشور نسبت به سال 89 اشاره كردند و گفتند:

علت اين افزايش را ناكافي بودن كنترل بيماري در دام ها، مصرف فرآورده هاي غير پاستوريزه، ضعف در هماهنگي هاي بين بخشي و ... دانستند.

معاون فني بهداشت استان خا طر نشان كردند شهرستان هاي گلوگاه و نور نسبت به بقيه شهرستان ها از بروز تب مالت بالا تري برخوردار بودند كه نيازمند انجام كار بيشتر در شبكه هاي بهداشت و درمان و شبكه هاي دامپزشكي شهرستان هاي مذكور مي باشد.

ايشان روند افزايشي حيوان گزيدگي در سطح كشور، خصوصا در مازندران را بيش از 6 هزار مورد اعلام و فرمودند: با فعاليت هاي شبانه روزي كاركنان در بخش پيشگيري و درمان هاري شهرستان هاي تحت پوشش موردي از مرگ هاري گزارش نگرديد.

در پايان دكتر نادر آهنگر به رويكرد جديد آموزشي تب مالت بر اساس مدل جامع آموزش سيستماتيك (SHEP) اشاره و همكاري ساير ارگانها و نهادهاي ذيربط در انجام اين مهم را مطابق برنامه اي كه معاونت بهداشتي دانشگاه ارائه خواهد نمود خواستار شدند.

 

6 هزار مورد حيوان گزيدگي در سال (در مازنران)
Powered by DorsaPortal