معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
تاریخ: 1394/03/07 تعداد بازدید: 35
هشت عامل براي ازدواج موفق
مسئول برگزاري نمايشگاه پويايي بالندگي و جواني جمعيت در ساري با اظهار اينكه نمايشگاه پويايي جمعيت نهم خرداد ماه جاري به كار خود خاتمه مي دهد گفت:مقوله ازدواج مسئله بسيار مهمي است كه بايد با تفكر و برنامه ريزي باشد.

دكتر سيد جواد موسوي با بيان اينكه در راستاي سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري و برپايي نمايشگاه پويايي،بالندگي و جواني جمعيت در ساري شاهد استقبال خوبي از طيف هاي مختلف اجتماع در نمايشگاه هستيم بيان داشت: حضور گرم و صميمي جوانان، دانشجويان، زوج خاي جوان و مردم عادي در نمايشگاه نشان دهنده ابراز رضايت از نمايشگاه پويايي، بالندگي و جواني جمعيت است و اينكه موضوع ازدواج، جوان و جمعيت و فرزند آوري در نگاه عمومي نيز با اهميت و قابل بحث است.

وي همچنين گفت: داير كردن ايستگاه سلامت و فشار خون بر حضور مخاطبان نمايشگاه افزوده گفت: جوانان و خانواده هاي بسياري هم با حضور در غرفه آموزش و پيشگيري از اعتياد ، آموزش پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي از مشاوره هاي رايگان ناجا در نمايشگاه بهره بردند.

وي با دعوت از جوانان، زوج هاي جوان و خانواده ها در نمايشگاه پويايي، باندگي و جواني جمعيت، محورهاي برگزاري نمايشگاه را از موضوعات بسيار مهم دانست كه بايد با برگزاري نمايشگاههاي از اين دست در اختيار و آگاهي اقشار مختلف جامعه قرار گيرد.

كارشناس مسئول آموزش سلامت مركز بهداشت ساري خاطر نشان كرد: ارتقاي پويايي، بالندگي و چواني جمعيت با افزايش نرخ باروري به بيش از سطح جانشيني، رفع موانع ازدواج، تسهيل و ترويج تشكيل خانواده و افزايش فرزند، كاهش سن ازدواج و حمايت از زوج هاي جوان و توانمندسازي آنان در تامين هذينه زندگي و تربيت نسل صالح و كارآمد، اختصاص تسهيلات مناسب براي مادران به ويژه در دوران بارداري و شيردهي و پوشش بيمه اي هزينه هاي سازمان و درمان ناباروري مردان و زنان و تقويت نهادها و مسسات ذي ربط از جمله سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري است كه بايد بطور جدي به آن پرداخته گردد.

دكتر موسوي مسئول برگزار نمايشگاه پويايي, بالندگي و پويايي جمعيت در ساري در خصوص ازدواج شاد و پايدار جوانان هشت عامل ازدواج موفق را تعهد، ارتباط، احترام گذاشتن به ارزش هاي ديني ، حل تعارض، خلاقيت، همكاري، تغيير مديريت و روابط اجتماعي بيان داشت و گفت: در ازدواج موفق بايد نسبت به شريك زندگي خود كاملا متعهد باشيد و ارتباطي زنده و رابطه اي سالم و مستمر با همسر خود داشت.

اين كارشناس سلامت يكي از مهمترين مسائلي كه مي تواند بر استحكام و پايداري ازدواج كمك كند را احترام گذاشتن به ارزش هاي ديني بيان داشت و گفت: پس از ازدواج همه چيز تغيير مي كند يعني شما و همسرتان ديگر انسان هاي گذشته نيستيد و مي توانيد براي حل مسائل و مشكلات با آموزش و يادگيري ، مطالعه و مشاوره مهارت بياموزيد و روابط خود را مديريت كنيد.

 

 

 

هشت عامل  براي ازدواج موفق
Powered by DorsaPortal