معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۲۴ مرداد
تاریخ: 1394/03/07 تعداد بازدید: 30
نوعروسان كميته امداد مشاوره رايگان از نمايشگاه پويايي و جواني جمعيت گرفتند
به گزارش كميته اطلاع رساني نمايشگاه پويايي،بالندگي و جواني جمعيت در ساري نوعروسان كميته امداد مازندران با حضور در نمايشگاه پويايي جمعيت در ساري ضمن بازديد از نمايشگاه از كلاس هاي مشاوره هنگام ازدواج، فرزند پروري و سرطان مشاوره رايگان دريافت داشتند.

به گزارش كميته اطلاع رساني نمايشگاه پويايي،بالندگي و جواني جمعيت در ساري نوعروسان كميته امداد مازندران با حضور در نمايشگاه پويايي جمعيت در ساري ضمن بازديد از نمايشگاه از كلاس هاي مشاوره هنگام ازدواج، فرزند پروري و سرطان مشاوره رايگان دريافت داشتند.

بر اساس اين گزارش: سارا تنكابني كارشناس مشاوره ازدواج مركز بهداشت ساري در اين مشاوره به ملاك هاي انتخاب همسر پرداخت و با بيان اينكه اصل زندگي بايد بر مبناي تفاهم استوا باشد گفت: افراد بايد در زندگي از حقوق خود آشنايي داشته باشند تا مانع اختلافات گردند.

وي همچنين تاكيد كرد: ازدواج فصل مهمي در زندگي است كه بايد نسبت به آن شناخت و مهارت داشت.

همچنين: محبوبه افچنگي كارشناس سلامت روان مركز بهداشت ساري هم با بيان اينكه جامعه امروز جامعه پيچيده است كه با جامعه گذشته تفاوت هاي بسياري دارد گفت: خانواده هاي بايد با مهارت آموزي قدرت مديريت فرزندان و كنترل آنها را در دست گيرند.

وي با تاكيد بر آموختن مهارتهاي فرزند پروري از سوي خانواده ها بيان داشت: چالش هاي امروز جامعه مي طلبد كه ما با آموزش مهارت ها و شناخت درست از مسائل پيش رو تصميم و رفتار درست از خود بروز دهيم.

وي مشكل اعتياد را مشكل روز جامعه دانست و در خصوص پيشگيري از اعتياد، اعتياد و مواد مخدر و درمان و تدام آن براي شركت كنندگان سخنراني كرد.

وي با اظهار اينكه دسترسي به مواد مخدر در جامعه آسان شد از خانواده ها خواست تا مهارت نه گفتن را به فرزندان خود بياموزند تا در دام اعتياد گرفتار نشوند.

سليمي كارشناس بيماريهاي غير واگير مركز بهداشت ساري نيز با بيان اينكه سرطان ها روند رو به رشدي را در جهان سير مي كنند گفت: شايسته است با آموزش سطح سوتد عمومي را در برابر اين بيماري افزايش داده تا با شناخت به موقع اين بيماري از درگيري فرد جلوگيري كرد. وي با اظهار اينكه: يك سوم سرطانها قابل پيشگيري هستند و يك سوم هم قابل درمان و تشخيص اوليه و يك سوم هم درمان ثانويه هستند.

وي با بيان اينكه روزانه 350 نفر در ايران به علت درگيري با سرطان به كام مرگ مي روند گفت: استفاده از سموم در كشاورزي بدون در نظر گرفتن توصيه هاي كارشناسان كشاورزي و برداشت زود هنگام محصولات سمپاشي شده بدون در نظر گرفتن دوره سم پاشي و همچنين استفاده از كودهاي شيميايي در استان مازندران يكي از علل افزايش سرطان است كه نيازمند آموزش عموم و توجه كارشناسان دارد.

وي فست فودها و اشعه خورشيد را هم از علل درگيري اين بيماري دانست و گفت: افزايش سرطان گوارش در مازندران در نتيجه استفاده سموم و تغذيه نامناسب است.

با اداب صحيح تغذيه و رفتارهاي صحيح غذا خوردن از افزايش ابتلا به سرطان و سوء تغذيه جلوگيري كنيم.

 

 

 

نوعروسان كميته امداد مشاوره رايگان از نمايشگاه پويايي و جواني  جمعيت گرفتند
Powered by DorsaPortal