معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
تاریخ: 1394/05/05 تعداد بازدید: 44
قاچاق مواد غذايي از چالشهاي مهم امنيت غذايي در استان
دكتر آهنگر در رزمايش مبارزه با قاچاق با كالاهاي سلامت محور استان: قاچاق مواد غذايي از چالشهاي مهم امنيت غذايي در استان

دكتر آهنگر در رزمايش مبارزه با قاچاق با كالاهاي سلامت محور استان:

قاچاق مواد غذايي از چالشهاي مهم امنيت غذايي در استان

معاون فني بهداشت استان گفت:عليرغم اينكه سهم كالاهاي سلامت محور در قاچاق كشور 8درصد ميباشد (سالانه 5/1 ميليارد دلار) ولي به علت مخاطرات شديد آن در سلامت مردم از اهميت به سزايي برخوردار است.

وي در گفتگو با روابط عمومي معاونت بهداشتي اظهار داشت: وجود مواد غذايي ناسالم موجب ابتلاي بيش از 200 بيماري شده كه از يك اسهال ساده تا سرطان پيشرفته و مرگ و مير منجر ميگردد.

ايشان در حاشيه اين رزمايش كه باهمكاري فرماندهي نيروي انتظامي استان و دانشگاه علوم پزشكي برگزار شد با تاكيد اينكه 250 بازرس بهداشت محيط در استان از امكنه بازديد بعمل مي آورند گفت:

در سال93 از تعداد 58558 امكنه تهيه و توزيع مواد غذايي در استان 230هزار بازديد صورت گرفت كه به علت تعدد صنوف و مشاهده حجم وسيع كالاهاي قاچاق در حين عمليات بازديد و محدود بودن حدود اختيارات بازرسين اين حوزه و روند طولاني بررسي قضايي اين كالاها مشكلاتي را در سطح عرضه ايجاد نموده است.

دكتر آهنگر در پايان براي حل اين معظلات تشكيل اكيپهاي مشترك با سازمانهاي عضو كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز در بازديد اماكن عرضه و  همچنين صدور مجوز بهداشتي انبارها و شركتهاي وارد كننده كالاهاي خارجي را از مرجع زيربط خواستار شد

 

قاچاق مواد غذايي از چالشهاي مهم امنيت غذايي در استان
Powered by DorsaPortal