معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۲۸ شهريور
تاریخ: 1394/05/27 تعداد بازدید: 34
متخصصين بي ادعا 100 روز در چهار دانگه و دودانگه ساري خدمات پزشكي رايگان ارائه مي دهند
با آغاز بكار بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور در مازندران؛ متخصصين بي ادعا 100 روز در چهار دانگه و دودانگه ساري خدمات پزشكي رايگان ارائه مي دهند بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور با راه اندازي كلينيك هاي سيار چشم پزشكي و دندانپزشكي فعاليت خود را در چهاردانگه ساري آغاز كرد.

متخصصين بي ادعا 100 روز در چهار دانگه و دودانگه ساري خدمات پزشكي رايگان ارائه مي دهند
با آغاز بكار بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور در مازندران؛

متخصصين بي ادعا 100 روز در چهار دانگه و دودانگه ساري خدمات پزشكي رايگان ارائه مي دهند

بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور با راه اندازي كلينيك هاي سيار چشم پزشكي و دندانپزشكي فعاليت خود را در چهاردانگه ساري آغاز كرد.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي:

گسترش خدمات بهداشتي درماني بويژه با اجراي طرح نظام سلامت و توسعه خدمات بيمه اي نور اميدي در دل روستاييان ايجاد كرده است و در اين ميان برخي موسسه هاي خيريه و افراد خير و نيكوكار نيز براي كمك رساني به مردم مناطق محروم دست بكار شده اند و به ياري سامانه بهداشت و درمان و مداواي بيماران كم بضاعت مي پردازند.

بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور براي نخستين بار با استقرار در منطقه چهار دانگه شهرستان ساري كمك رساني به مردم محروم را آغاز كرده و قرار است در طول 100 روز در دو بخش چشم پزشكي و دندان پزشكي خدمات لازم ارايه كند.
كلينيك هاي سيار چشم پزشكي و دندانپزشكي اين بنياد از هفدهم مرداد ماه در مراسمي با حضور انتظاري هروي مدير بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور،دكتر اعرابي رييس مركز بهداشت استان، دكتر اويس معاون اجرايي مركز بهداشت استان، دكتر برزگر رئيس مركز بهداشت ساري، مديران دستگاه هاي اجرايي، مسوولان، معتمدان، اعضاي شوارهاي اسلامي، دهياران و مردم فعاليت خود را آغاز كردند.

دكتر اعرابي رئيس مركز بهداشت استان در افتتاح اين طرح در كياسر با بيان اينكه خدمت به مردم بزرگترين و بهترين نوع عبادت است بيان داشت: سلامت يك موهبت الهي است كه براي حفظ آن بايد كوشا بود و براي داشتن جامعه اي سالم در استان مازندران دانشگاه علوم پزشكي مازندران و مركز بهداشت استان از هيچ تلاش و كوششي دريغ نمي كنند.

وي افزود: آغاز بكار فعاليت بنياد نورآوران سلامت از سوي وزارت بهداشت و درمان براي ارائه خدمات رايگان در بخش داندانپزشكي و چشم پزشكي نمونه اي بارز از ارائه خدمات رساني براي مناطق محروم است و تمام همكاري ها براي انجام بهتر اين فعاليت در استان صورت گرفته است.

مدير بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور در حاشيه اين مراسم در گفت وگويي بيان داشت: با استقرار اين بنياد در منطقه چهار دانگه، دودانگه و هزار جريب استان مازندران 75 تا 100 روز بيماراني كه با معرفي مراكز بهداشت و بهورزان به ما معرفي مي شوند در فهرست خدمات رساني اين بنياد در دو بخش چشم پزشكي و دندان پزشكي قرار مي گيرند.
محسن انتظاري هروي افزود: مردان و زنان بالاي 40 سال براي معاينات چشم پزشكي و دانش آموزان براي معاينات داندان پزشكي ويزيت مي شوند.
مدير بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور با بيان اين كه پزشكان فعال در اين طرح 100 روزه از بهترين پزشكان

كشور هستند، اظهار داشت: بخش هاي چشم پزشكي و دندان پزشكي و اتاق عمل اين طرح از پيشرفته ترين امكانات و تجهيزات برخوردار هستند.

مدير بنياد خيريه نورآوران سلامت شرق كشور بيان كرد: چنانچه خيرين سيستان و بلوچستان امكاناتي را براي خدمات رساني به محرومان فراهم كنند بنياد خيريه نورآوران سلامت نيز آمادگي دارد تا در زمينه معرفي پزشك اقدام كند.
وي اظهار داشت: بنياد خيريه نوآوران سلامت در سال 89 در كشور تشكيل شد و شعبه شرق كشور از سال 92 فعال شد و تاكنون بيش از 113 هزار نفر در بخش چشم، بيش از 44 هزار و 500 نفر در حوزه دندان، درمان و حداقل شش هزار و 106 مورد عمل جراحي را در كلينيك‌هاي سيار و استاندارد انجام شده است.

رئيس بنياد نوآوران خيريه شرق كشور افزود: اين بنياد در تعامل با اتحاديه عينك سازان و داروسازان مشهد و همچنين رايزني با حمل و نقل و با مساعدت كادر درماني و خيرين، به‌صورت رايگان در صدد ارائه خدمات است.

انتظاري با بيان اينكه در ابتداي شروع طرح نوآوران سلامت هشت پزشك با اين مجموعه همكاري داشته‌اند، افزود: در حال حاضر هزار چشم پزشك، بينايي سنجي و اتاق عمل در طرح خيران سلامت به‌صورت رايگان به‌جامعه هدف خدمات سلامت ارائه مي‌كنند.

وي از نشست با نماينده ولي فقيه در استان و خيرين استاني براي ادامه فعاليت هاي اين بنياد با جذب خيرين مازندراني خبر داد.

انتظاري افزود: طرح نورآوران سلامت اول بار توسط توسط دكتر هاشمي قبل از وزارت مطرح و شروع به فعاليت كرده و امروز در استان هاي كشور با مشاركت خيرين فعاليت هاي گسترده رايگان ارائه مي دهد كه براي گسترده و فراگير شدن فعاليت هاي خود در سراسر كشور نياز به فرهنگ سازي است تا با مشاركت خيرين تمامي مردم محروم كشور بتوانند با داير كردن نمايندگي هاي استاني بنياد نورآوران سلامت طعم سلامت و شادابي را بچشند

متخصصين بي ادعا 100 روز در چهار دانگه و دودانگه ساري خدمات پزشكي رايگان ارائه مي دهند
Powered by DorsaPortal