معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر
تاریخ: 1394/07/12 تعداد بازدید: 220
استقرار تيم مراقبت پزشكي در فرودگاه مازندران
معاون فني مركز بهداشت مازندران گفت: در آستانه ورود حجاج بيت‌الله الحرام به استان تيم مراقبت پزشكي در فرودگاه دشت‌ناز ساري مستقر مي‌شود.
معاون فني مركز بهداشت مازندران گفت: در آستانه ورود حجاج بيت‌الله الحرام به استان تيم مراقبت پزشكي در فرودگاه دشت‌ناز ساري مستقر مي‌شود.

نادر آهنگر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس در شهرستان ساري، با اشاره به ورود نخستين گروه زائران مازندراني از فردا، اظهار كرد: در اين راستا تيم مراقبت پزشكي در فرودگاه دشت‌ناز ساري شامل پزشك و كارشناس مستقر مي‌شود.

وي با بيان اينكه تيم مراقبت پزشكي در تمام پروازها حضور دارد، گفت: با توجه به تعداد پروازها، اين تيم در فرودگاه استقرار مي‌يابد.

معاون فني مركز بهداشت مازندران تصريح كرد: با توجه به اينكه ويروس كرونا احتمال دارد به‌صورت سرماخوردگي خودش را نشان دهد تيم مراقبت پزشكي تا مدت 14 روز بيمار را كنترل مي‌كنند.

آهنگر بيان كرد: اگر حال عمومي بيمار وخيم و نياز به بستري داشته باشد قرار است اورژانس مستقر شود تا بيماران را به بيمارستان منتقل كنند.

وي يادآور شد: در صورت بروز علائمي از جمله تب بالاي 38 درجه سانتي‌گراد، سرفه، گلودرد همراه با تنگي نفس شديد در زائران، تيم مراقبت پزشكي مراقبت‌هاي لازم را انجام مي‌دهد.

معاون فني مركز بهداشت مازندران با اعلام اينكه تمامي شبكه‌ها و بيمارستان‌ها آمادگي لازم را دارند تا اقدامات مراقبتي را انجام دهند، افزود: با توجه به ازدحام جمعيت امكان آموزش وجود ندارد و بروشورهاي آموزشي ميان استقبال‌كنندگان توزيع مي‌شود.

آهنگر خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه بيماري كرونا درمان و واكسن ندارد بايد مراقبت و كارهاي نگهدارنده توسط كادر درماني انجام شود.

وي با تاكيد بر پرهيز از روبوسي كردن توسط حجاج، ادامه داد: شست‌وشوي صحيح و مكرر دست‌ها با آب و صابون نيز بايد مورد توجه قرار گيرد.

معاون فني مركز بهداشت مازندران در پايان گفت: پوشاندن دهان و بيني هنگام سرفه و عطسه مورد تاكيد است.

 استقرار تيم مراقبت پزشكي در فرودگاه مازندران
Powered by DorsaPortal