معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
تاریخ: 1394/10/24 تعداد بازدید: 34
همايش گراميداشت مقام داوطلب سلامت و تغذيه سالم در بهشهر برگزار شد
همايش گراميداشت مقام داوطلب سلامت با حضور معاون محترم بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در سالن اجتماعات شبكه بهداشت بهشهر برگزار گرديد.

همايش گراميداشت مقام داوطلب سلامت در بهشهر برگزار شد

همايش گراميداشت مقام داوطلب سلامت با حضور معاون محترم بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در سالن اجتماعات شبكه بهداشت بهشهر برگزار گرديد.

همايش داوطلبان سلامت و تغذيه سالم به همت واحد گسترش و واحد تغذيه شبكه بهداشت بهشهر با حضور آقاي دكتر اعرابي معاون محترم بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، مديريت و كاركنان شبكه و داوطلبان سلامت برگزار گرديد.

در اين همايش آقاي دكتر محمد تقي صالح طبري مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان ضمن خير مقدم به حضار ابراز اميدواري كردند برنامه در نظر گرفته شده بتواند بخشي از زحمات دواطلبان سلامت را جبران نمايد و عنوان داشتند يكي از وظايف رابطين سلامت يادگيري مطلوب خود مراقبتي است تا بتوانند در درجه اول از سلامت خود و سپس خانواده و ساير اطرافيان مراقبت نمايند.

ايشان افزودند متاسفانه استان مازندران به دليل فرهنگ خاص غذايي و تحرك بدني ناكافي از جمله مردم چاق در كل كشور محسوب مي شوند و اين عامل در شيوع بيماريهايي نظير ديابت ، فشار خون ، بيماريهاي قلبي عروقي نقش مهمي ايفا مي كند.

همچنين ضمن اشاره به بسيج اطلاع رساني قند و چربي و نمك گفتند انتظار ما اين است كه اثرات آنچه به شما آموخته مي شود را بر سر سفره هاي شما مشاهده كنيم و در پايان ابراز داشتند سلامتي همانند تاجي است كه فقط افراد بيمار آنرا مي بينند.

در ادامه آقاي دكتر اعرابي معاون محترم بهداشتي دانشگاه در سخناني از شركت داوطلبين سلامت در مراسم تقدير نموده و عنوان داشتند داوطلبين سلامت بايد سواد سلامت خود را ارتقاء دهند. سواد سلامت در مورد مشكلات روزمره اي كه بسياري از افراد درگير آن هستند مانند نحوه مراقبت ازعوارض برخي واكسنها ، نحوه مراقبت از كمردرد ، نحوه مراقبت از تب و سرفه ، اصلاح عادات غذايي مثل مصرف متعادل نمك به منظور جلوگيري از فشار خون و بيماريهاي قلبي ، مصرف متعادل قند به منظور جلوگيري از ابتلا به ديابت ، پاي ديابتي ، مشكلات چشميو ... ايشان افزودند با داشتن اين اطلاعات خواهيم دانست كه چگونه ميتوان از بيماري ديابت ، فشار خون ، چاقي و غيره جلوگيري كنيم.

ايشان افزودند اين ازالطاف خداوند است كه انسان با كار داوطلبانه مسبب پرورش حس نوعدوستي در خود شده و اين امر در ارتقاء سلامت رواني شما داوطلبان سلامت نقش بسزايي دارد ، موضوعي كه كشورهاي غربي اخيرا بر روي آن متمركز شده اند و دريافتند امور عام المنفعه در ايجاد سلامت روان افراد موثر مي باشد.

ايشان در پايان اشاره داشتند سه مرحله در زندگي بسيار مهم است اول تولد سالم ، دوم زندگي سالم و سوم مرگ سالم اميد است در طول زندگي خود با داشتن سلامت جسمي و معنوي ، سالمندي و مرگ سالمي داشته باشيم

در اين مراسم ضمن اجراي نمايش اصلاح الگوي مصرف قند و نمك و چربي توسط رابطين ، اجراي موسيقي نيز توسط يكي از گروههاي موسيقي محلي صورت گرفت كه مورد استقبال شركت كنندگان واقع گرديد. در پايان مراسم به تعدادي از داوطلبانن سلامت به نيابت از كليه داوطلبين هدايايي به رسم يادبود اهدا شد.

همچنين در حاشيه اين مراسم نمايشگاه غذاي سالم و صنايع دستي كه توسط رابطين تهيه و تدارك ديده شده بود در معرض ديد شركت كنندگان در مراسم قرار گرفت.

همايش گراميداشت مقام داوطلب سلامت و تغذيه سالم در بهشهر برگزار شد
Powered by DorsaPortal