مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1396/06/28 تعداد بازدید: 135
نقش بهورزان در جامعه حياتي است/بهورزان نقش موثري در پيشگيري و مراقبت بيماريها دارند
رئيس مركز بهداشت ساري: نقش بهورزان در جامعه حياتي است/بهورزان نقش موثري در پيشگيري و مراقبت بيماريها دارند رئيس مركز بهداشت ساري گفت:نقش بهورزان در سلامت جامعه حياتي است و در پيشگيري و مراقبت از بيماريها نقش موثري دارند

رئيس مركز بهداشت ساري:

نقش بهورزان در جامعه حياتي است/بهورزان نقش موثري در پيشگيري و مراقبت بيماريها دارند

رئيس مركز بهداشت ساري گفت:نقش بهورزان در سلامت جامعه حياتي است و در پيشگيري و مراقبت از بيماريها نقش موثري دارند.

دكتر علي برزگر در مراسم بزرگداشت جشن روز بهورز كه در هتل عرب ساري برگزار شد با اشاره 12 شهريور سالروز تاسيس خانه بهداشت اظهار داشت:نقش‌ بهورزان‌ در سلامت ‌جامعه‌ حياتي‌ است.

وي افزود:امروز كه ‌ما شاهد كاهش‌ مرگ‌ و مير مادران‌ وكودكان‌ هستيم‌ بايد همه‌ را مرهون ‌زحمات‌ و تلاش‌ بهورزان‌ بدانيم‌، زيرا ارتقاي‌ شاخص‌هاي‌ بهداشتي‌ كشور درگروي تلاش‌ و فعاليت‌ اين‌ عزيزان‌ است‌.

رئيس مركز بهداشت ساري با تشريح اقدامات بهورزان در جهت جلوگيري از كاهش مرگ و مير كودكان گفت: پيش از فعاليت بهورزان ميزان مرگ و مير نوزادان 150-200 در هر هزار تولد نوزاد زنده بود كه پس از استقرار خانه بهداشت اين ميزان به 20 تا 25 نوزاد كاهش يافت كه اين ميزان نيز بايد كاهش پيدا كند.

وي به شيوع به بيماريهاي غير واگير در جامعه اشاره كرد و افزود:شرايط اينچنيني كار را براي بهورزان سخت تر  و وظيفه را بر آنان سنگين تر كرده است تا اقدامات لازم را در جهت جلوگيري آن انجام دهند.

برزگر ادامه داد: تلاش‌ بهورزان‌ در دور افتاده‌ترين ‌روستاهاي‌ كشور موجب‌ مي‌شود خدمات‌ بهداشتي‌ لازم‌ به‌ روستاييان ‌ارايه‌ گردد و به‌ اين‌ وسيله‌ از اشاعه ‌بيماري‌ در جامعه‌ جلوگيري‌ شود.

وي با بيان اينكه خانه بهداشت يكي از محيطي ترين ادارات تلقي شده و در هيچ سازماني اين گستردگي وجود ندارد،افزود:فاصله شمالي ترين و جنوبي ترين خانه بهداشت 170 كيلومتر است كه اين كار را براي بهورزان سخت تر مي كند.

برزگر با اشاره به اولويت اقدامات دولت و تدبيردر حوزه سلامت گفت: در دولت تدبيررو اميد 20 خانه بهداشت در مركز مازندران ساخته شد و 12 خانه بهداشت ديگر در حال ساخت است.

وي افزود: همچنين در دولت تدبير و اميد 12 خانه بهداشت و درمان روستايي ساخته شد و 3 خانه بهداشت ديگر در حال ساخت است.

رئيس بهداشت مركز مازندران با اعلام اينكه در هيچ يك از روستاهاي استان خانه بهداشت استيجاري نداريم  از تجهيز و تعمير خانه هاي بهداشت روستايي با اعتباري بالغ بر 1.5 ميليارد تومان در دولت تدبير و اميد خبر داد.

وي افزود: در جهت رفاه حال بهورزان و مراكز بهداشت وسايل رفاهي اعم سرمايشي و گرمايشي در اختيار آنان قرار گرفت.

برزگر  خواستار محافظت از خانه بهداشت،همكاري بهتر با مردم ،دهيار و شوراي روستاها و فراهم كردن زمينه مشاركت خيرين در حوزه سلامت را از بهورزان روستاها شد.//يوسف رضا خادمي خانقاهي//

وي به اهميت مطالعه بهورزان در حوزه سلامت اشاره كرد و افزود:بهورزان در جهت ارتقاء سلامت جامعه نقش اثرگذاري دارند

اين مراسم با اجراي موسيقي –شعر توسط بهورز خانم چاووشي-رونمايي تابلو تهيه شده بهورز، توسط بهورز ليلا تقوي و اهداي جوايز به بهورزان نمونه شهرستان ساري و پذيرايي ناهار به كار خود پايان داد 

نقش بهورزان در جامعه حياتي است/بهورزان نقش موثري در پيشگيري و مراقبت بيماريها دارند
Powered by DorsaPortal