مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/07/02 تعداد بازدید: 35
افتتاح ایستگاه کتابخوانی رایگان
افتتاح ایستگاه کتابخوانی در مرکز بهداشتی درمانی شماره پنج و آزمایشگاه شهید بابایی مرکز استان
 

به منظور تشویق مردم در امر کتابخوانی، ایستگاه کتابخوانی رایگان در ساختمان مرکز بهداشتی درمانی شماره 5 و آزمایشگاه شهید بابایی ساری افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت ساری ،در این مراسم با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان آقای امام زاده و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دکتر میرزایی و دکتر برزگر رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری و همچنین دکتر باقری عضو شورای شهر و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد .

ابتدا در خصوص مقوله فرهنگ سازی کتابخوانی آقای امام زاده گفتند:

یکی از معضلاتی که در بخش فرهنگ بر آن مواجهیم ، عدم کتابخوانی مردم است به همین خاطر مهمترین عنصر فرهنگ جامعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و محل آن کتابخانه است .

ایشان ضمن آمار نگران کننده در خصوص کتابخوانی در مازندران اشاره کردند که برای این منظور کتابها را سهل و آسان و رایگان در اختیار مردم بگذاریم تا با مطالعه و درک و گرایش بیشتری به آن داشته باشند. ما در مازندران برای کودکان و خردسالان ، جوانان و نوجوانان و خانواده ها در رده های مختلف و در زمینه های متعدد کتاب فراهم کرده ایم که در جاهای پرتردد  بصورت رایگان در اختیار خانواده ها قرار می گیرد .

دکتر میرزائی معاون بهداشتی دانشگاه ضمن استقبال و تقدیر از این بسیج فرهنگی و آموزشی فرمودند : مقوله آموزش مهم است و با توجه به کسرت امکانات در بخش دولتی ، مردم نیز از این امر با وجود اینترنت و .. تا اندازه ای استقبال می کنند، مهمتر از آن بخش کتابخوانی است که ما باید با در اختیار گذاشتن بستر و امکانات آنرا بر مردم شریف اهدا کنیم .

رئیس مرکز بهداشت استان در ادامه گفتند: این پیشنهاد ارزشمندی است این که حتی کتاب را می توانند به منازل خود ببرند و استفاده کنند و هیچ هزینه ای نپردازند. انشاء اله در آینده بتوانیم با همکاری بخش کتابخانه استان و معاونت بهداشتی در زمینه موضوعات بهداشتی و پیشگیری با تیراژ بالا چاپ و بصورت رایگان در اختیار مردم بگذاریم .

در پایان این مراسم دکتر باقری عضو کمیته خیرین کتابخانه ساز استان فرمودند: این ضرورت احساس شده که در مراکز درمانی که بار مراجعین زیادی را دارند و با توجه به ظرفیت آن بصورت رایگان در اختیار عموم قرار دهیم .

عضو شورای شهر ساری در ادامه متذکر شدند که جهت ارتقای سلامت روان ، تشویق برای کتابخوانی می توان برای مردم اثر بخش باشد
افتتاح ایستگاه کتابخوانی رایگان
Powered by DorsaPortal