مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/02/31 تعداد بازدید: 8
برگزاري نمايشگاه هاي پويايي، بالندگي و جواني جمعيت در استان مازندران
برگزاري نمايشگاه هاي پويايي، بالندگي و جواني جمعيت در استان مازندران دكتر نادر آهنگر معاون فني مركز بهداشت استان مازندران در گفتگو با روابط عمومي مركز بهداشت استان گفت: دفتر آموزش و ارتقاي سلامت و دفتر سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با توجه به بندهايي از سياست هاي كلي سلامت كشور ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري كه بر ارتقاي پويايي، بالندگي و جواني جمعيت و افزايش نرخ باروري به بيش از سطح جانشيني تأكيد كرده اند، نمايشگاه "پويايي، بالندگي و جواني جمعيت" را در سطح 113 شهرستان و 58 دانشگاه علوم پزشكي كشور برنامه ريزي نموده است.
دكتر نادر آهنگر معاون فني مركز بهداشت استان مازندران در گفتگو با روابط عمومي مركز بهداشت استان گفت: دفتر آموزش و ارتقاي سلامت و دفتر سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با توجه به بندهايي از سياست هاي كلي سلامت كشور ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري كه بر ارتقاي پويايي، بالندگي و جواني جمعيت و افزايش نرخ باروري به بيش از سطح جانشيني تأكيد كرده اند،  نمايشگاه "پويايي، بالندگي و جواني جمعيت" را در سطح 113 شهرستان و 58 دانشگاه علوم پزشكي كشور برنامه ريزي نموده است.

وي با اظهار اينكه: اين نمايشگاهها از  30 ارديبهشت (تاريخ ابلاغ سياستهاي كلان جمعيت توسط مقام معظم رهبري) تا 9 خرداد 1394(روز جوان) در 113 شهرستان در سطح كشور برگزار خواهند شدگفت:موضوعات نمايشگاه تحت عناوين «آمادگي براي ازدواج، ازدواج، تندرستي خانواده، بارداري و فرزند آوري، زايمان و مراقبت هاي پس از آن، فرزند پروري، مديريت منابع خانواده، مديريت استرس و بحران، ناسازگاري و مديريت آن، شيوه زندگي و اختلالات ناباروري» مي باشد كه به بررسي، اطلاع رساني و آموزش اين موضوعات و چالشهاي پيش روي كشور خواهد پرداخت.

دكتر آهنگر بيان داشت: در اين راستا مركز بهداشت استان مازندران همزمان با دانشگاههاي علوم پزشكي سراسر كشور با هدف تداوم فعاليت هاي اطلاع رساني و فرهنگ سازي در راستاي سياستهاي كلي جمعيتي و همچنين ترويج ازدواج سالم، شاد و پايدار كه در كمپين فرزند آوري در مازندران هم بر آن تاكيد شده بود برگذار شود.

در پايان ايشان با ذكر اين موضوع كه علاوه بر نمايش تابلوهاي نمايشگاه و ارائه بسته هاي آموزشي در خصوص موضوعات نمايشگاه، خدمات ديگري از جمله غربالگري فشار خون ( بمناسبت هفته فشارخون 27 ارديبهشت الي 2 خرداد)، مشاوره تغذيه، مشاوره روانشناسي،مشاوره ترك دخانيات( بمناسبت هفته بدون دخانيات 3 الي 10 خرداد) و ... در حاشيه اين نمايشگاه انجام مي گردد. اجراي برنامه هاي جنگ شادي ، موسيقي و برگزاري مسابقه پيامكي روزانه از ديگر برنامه هاي نمايشگاه مي باشد.

وي از همه دست اندركاران سلامت و همه اقشار مردم شريف استان به ويژه جوانان جهت حضور در اين نمايشگاه دعوت به عمل آورند.

 

	 برگزاري نمايشگاه هاي پويايي، بالندگي و جواني جمعيت در استان مازندران
Powered by DorsaPortal