مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/03/03 تعداد بازدید: 6
مشاوره قبل از ازدواج از اهميت و ضرورت برخوردار است
دكتر مهدي فراشي زاده مسئول مركز مشاوره حين ازدواج شهرستان ساري در گفتگو با روابط عمومي مركز بهداشت ساري با بيان اينكه سياست هاي كلان كشوري به سمتي جبران كمبودهاي جمعتي و تقويت سرمايه هاي آتي است جوانان را سرمايه هاي ملي دانست و گفت: كشورهاي جهان به سمت تقويت جمعيتي جوان حركت كردند و كشور ما هم در اين مسير ريل گذاري دارد.
به گزارش كميته اطلاع رساني نمايشگاه پويايي جمعيت: مسئول مركز مشاوره حين ازدواج شهرستان ساري با اشاره به اينكه در شرايط كنوني سياست ها به سمت پايين آمدن سن ازدواج و تشويق مواليد بيشتر است خاطر نشان كرد: همه اينها براي برقراري توازون جمعيتي است.

وي خاطرنشان كرد: به همين منظور مركز بهداشت شهرستان ساري هم در تداوم سياست هاي كلان كشوري براي زوجين كلاس هاي مشاوره اي حين ازدواج دارد كه در آن با تاكيد بر اهميت ازدواج مشاوره هايي  بر روابط عاطفي، استحكام بنيان خانواده،اهميت فرزندآوري با توجه به شرايط خانواده، تعداد فرزندان، تداوم خانواده و كلاس هايي جداگانه براي بانوان و آقايان با تشريح آناتومي زن و مرد، مراحل بارداري، سقط، بيماري ها و تغديه ارائه ميدهد.

مسئول مركز مشاوره حين ازدواج شهرستان ساري  افزود: در زندگي امروز با پيشرفت علم و دانش و افزايش سطح آگاهي افراد جامعه ضرورتي با عنوان مشاوره قبل از ازدواج در انجام بزرگترين آزمون زندگي كه سرانجام آن طلاق و جدايي نباشد، مطرح مي شود.
مشاوره قبل از ازدواج به عنوان عنصري تاثير گذار در بروز بسياري از ازدواج هايي كه امكان ناكامي در آنها وجود داشت جلوگيري كرده و در بسياري از مواقع ازدواج هاي موفق را سبب شده است به طوري بيشتر كارشناسان علوم اجتماعي و روان شناسي در ضرورت اين مشاوره قبل از ازدواج جوانان تاكيد دارند.

دكتر فراشي زاده باشاره به ضرورت و اهميت مشاوره قبل از ازدواج گفت: ازدواج مساله بسيار مهمي است كه بسياري از جنبه هاي مختلف زندگي فردي و اجتماعي انسان را تحت تاثير قرار مي دهد.
وي افزود: با توجه به شمار روز افزودن آمار طلاق در كشور سبب شده تا علماي روان شناسي و علوم اجتماعي به فكر راه حل هايي در زمينه داشتن ازدواجي سالم، پايدار و موفق بكوشند تا به نوعي از بروز مساله طلاق جلوگيري كنند كه در اين زمينه يكي از روش ها و راه حل هاي پيشنهادي مشاوره قبل از ازدواج است.

 

 

مشاوره قبل از ازدواج از اهميت و ضرورت برخوردار است
Powered by DorsaPortal