مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/03/12 تعداد بازدید: 34
هنوز در رشد و بالندگي دچار مشكل هستيم
براي داشتن جامعه اي جوان و سالم اول بايد خانواده اي سالم داشته باشيم كه از سلامت رواني كامل برخوردار باشد.
به گزارش روابط عمومي بهداشت ساري:
زينب محموديان مشاور روانشناس مركز بهداشت شماره 5 شهرستان ساري در حاشيه نمايشگاه پويايي،بالندگي و جواني جمعيت به كميته اطلاع رساني نمايشگاه گفت: براي داشتن جامعه اي جوان و سالم اول بايد خانواده اي سالم داشته باشيم كه از سلامت رواني كامل برخوردار باشد.

وي با اظهار اينكه خانواده اي موفق به تربيت فرزند سالم خواهد بود كه از روش هاي تربيتي درست استفاده مي كند افزود: پدر و مادرها در خانواده ها بايد از سلامت جسمي و روحي مناسب برخوردار باشند  تا بتوانند فرزنداني سالم، شاداب و بالنده تحويل اجتماع دهند.

وي با تصريح اينكه بيشتر مشكلات موجود در جامعه پيداست مربوط به مسائل باليني و جسمي نيست بلكه ريشه در مسائل رواني دارد گفت: هنوز در رشد و بالندگي دچار مشكل هستيم كه بايد مهارت هاي آن را بيا موزيم.

اين مشاور روانشناس تاكيد كرد: از كودكي براي داشتن جامعه اي سالم بايد براي هر فرد برنامه ريزي شود.

محموديان با بيان اينكه جوانان حتما مشاوره قبل از ازدواج را جدي بگيرند گفت:با انجام مشاوره زندگي محكم تر تشكيل يا گذينه هاي غير متناسب هم منجر به ازدواج هاي مبهم نمي شوند.

خود شناسي و مشاوره قبل ازدواج را جدي بگيريم

وي همچنين به خود شناسي قبل از ازدواج توصيه كرد و گفت: ازدواج هاي بدون خود شناسي اكثرا ختم به طلاق مي شوند و كودكاني افسرده و مضطرب تحويل اجتماع مي دهند كه آن كودكان نيز به نوبه خود با احساس ناامني كه در وجود خود دارند زندگي موفقي را تجربه نخواهند كرد.

اين مشاور روانشناسي افسردگي و اضطراب را واكنشي دانست كه ريشه در كودكي افراد دارد كه با مهارت آموزي قابل درمان است.

وي بيان داشت: با مهارت آموزي خانواده ها و فرزندان مي توان ريشه بسياري از مشكلات را شناسايي و حل كرد.

محموديان آمار بالاي طلاق و اعتياد در خانواده هاي ايراني نگران كننده دانست و گفت: اينها بر زندگي سالم نتايج معكوس مي گذارند كه شايسته است براي داشتن جامعه اي جوان و با نشاط و در عين حال پاينده به آن پرداخته شود.

هنوز در رشد و بالندگي دچار مشكل هستيم
Powered by DorsaPortal