مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/10/05 تعداد بازدید: 19
برگزاري شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان ساري
چهارمين جلسه كارگروه شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان ساري در سال جاري با حضوررييس مركز بهداشت،معاون سياسي امنيتي فرماندار،بخشداران و مديران شهرستاني در سالن همايش مركز بهداشت شهرستان ساري برگزار شد.

برگزاري شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان ساري

چهارمين جلسه كارگروه شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان ساري در سال جاري با حضوررييس مركز بهداشت،معاون سياسي امنيتي فرماندار،بخشداران و مديران شهرستاني در سالن همايش مركز بهداشت شهرستان ساري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان ساري،در اين جلسه به اهميت موضوع آنفلوانزا اشاره شد و مورد بررسي قرار گرفت.رييس مركز بهداشت شهرستان ساري گفت: بيماري آنفولانزاردر اقصي نقاط دنيا هر ساله در فصول سرد خود را نشان مي دهد از مردم خواست كه نكات بهداشتي را رعايت كنند.

«دكترعقيل برزگر» افزود:بالغ بر99 درصد از بيماراني كه آنفلوانزا مي گيرند در منزل خوب مي شوند. يك درصد از بيماراني كه در بيمارستان بستري مي شوند و فوت ميكنند 55 درصد آن از قبل بيماري هاي زمينه اي است كه در اين افراد وجود دارد.

وي اظهار كرد:در حال حاضر اين بيماري تحت كنترل قرار گرفته و از روند رو به رشد آن كاسته شده، اميد است تا پايان هفته نگراني شيوع اين بيماري از بين برود.

معاون سياسي امنيتي فرماندار ساري نيز با تأكيد بر رعايت بهداشت فردي و انجام فعاليت هاي پيشگيرانه گفت : هميشه پيشگيري بهترين راه براي مصون ماندن از بيماري هاست لذا شهروندان دقت داشته باشند كه با رعايت بهداشت فردي مي توانند از ابتلا به اين بيماري در امان باشند.

حسن زاده اظهار كرد:چون اين بيماري يك بيماري ويروسي است بايد همانند سرماخوردگي و ديگر بيماري هاي ويروسي پيشگيري شود. افراد بايد از دست دادن، تماس هاي مستقيم خودداري كنند. بنابراين افراد با در نظر گرفتن و رعايت كردن موارد بهداشتي بايد به پيشگيري اين بيماري كمك نمايند.

وي خاطر نشان كرد: آموزش اولين راهكار و حرف اصلي است و رسانه ها بايد اطلاع رساني به موقع و شديد مردم را در اين امر آگاه كنند. اگر فردي كمي هم علائم سرماخوردگي را در خود احساس كرد با حفظ آرامش به مراكز پزشكي و درماني براي مداوا مراجعه كند.بايد راههاي پيشگيري از بيماري آنفلوانزا در اين دوره پيشگيري توسط كارشناسان شبكه بهداشت به دانش آموزان در مهد كودك ها و مدارس آموزش داده شود.

كارشناس مسئول بيماري هاي واگير مركز بهداشت شهرستان ساري نيز در اين جلسه گفت:آنفلوانزا يك عفونت حاد تنفسي مسري است كه عامل آن ويروس هاي آنفلوانزا است.شدت بيماري از موارد خفيف تا شديد متغير است.كساني كه در خطر بالاي عوارض اين بيماري هستند شامل افراد پير،كودكان ،زنان باردار و بعضي از بيماران خاص هستند.

يعقوبيان با تاكيد بر پيشگيري از ابتلا به اين بيماري اظهار كرد:آسان ترين و موثرترين راه پيشگيري از آنفلوانزا، رعايت نكات بهداشتي مانند شست و شوي دست ها، استفاده از وسايل شخصي، روبوسي نكردن و دست ندادن با افراد، در زمان هاي اپيدمي بيماري است.

وي به دانش آموزان تاكيد كرد در هنگام عطسه و سرفه دستمال كاغذي به همراه داشته باشند،از لوازم تحرير شخصي خود استفاده كنند،دستمال استفاده شده را در داخل سطل هاي زباله انداخته و بهداشت محيط مدرسه را رعايت كنند و در صورت داشتن علائم بيماري به اولياي مدرسه اطلاع دهند.

برگزاري شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان ساري
Powered by DorsaPortal