مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/02/11 تعداد بازدید: 57
توزيع بسته‌هاي صبحانه سالم در مدرسه مالجو
به مناسبت هفته گراميداشت سلامت،در مراسمي كه در كه با حضور رئيس مركز بهداشت،معاون فني و كارشناسان تغذيه مركز بهداشت شهرستان ساري و مسئولين آموزش پرورش در باشگاه منتظري برگزار شد، بسته‌هاي صبحانه سالم وكامل بين دانش‌آموزان توزيع شد.

توزيع بسته‌هاي صبحانه سالم در مدرسه مالجو        

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان ساري،به مناسبت هفته گراميداشت سلامت،در مراسمي كه در  كه با حضور رئيس مركز بهداشت،معاون فني و كارشناسان تغذيه مركز بهداشت شهرستان ساري و مسئولين آموزش پرورش در باشگاه منتظري برگزار شد، بسته‌هاي صبحانه سالم وكامل بين دانش‌آموزان توزيع شد.

رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري در اين مراسم با تاكيد بر نقش صبحانه در فرآيند ياددهي و يادگيري دانش آموزان, گفت: بچه‌ها در اين برنامه ضمن خوردن صبحانه با اصول تغذيه سالم آشنا مي‌شوند.براي داشتن بدني سالم، بايد از مصرف غذاهاي ناسالم همچون فست‌فودها و غذاهاي با چربي بالا و روغن ترانس پرهيز كرد.

دكتر عقيل برزگر توسعه جامعه را در گرو وجود انسان‌هاي سالم بويژه دانش‌آموزان به عنوان نسل آينده كشور دانست و بر لزوم كاهش مصرف قند، نمك و چربيها، افزايش فعاليت و تحرك بدني ، افزايش مصرف سبزيها و ميوه‌ها و دقت در مصرف مواد خوراكي بر اساس اطلاعات راهنماي تغذيهاي تاكيد كرد.

به گفته وي بايد با ترويج تغذيه سالم در بين دانش‌آموزان، زمينه رشد جسمي و روحي آنها را كه عامل موفقيت در كسب علم و دانش است، فراهم كرد.

توزيع بسته‌هاي صبحانه سالم در مدرسه مالجو
Powered by DorsaPortal