۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
نماینده وزیر بهداشت گفت قرنطینه یکی از راه های موثر در کنترل ویروس کروناست
1
⭕ نماینده وزیر بهداشت:  قرنطینه یکی از راه های موثر در کنترل ویروس کروناست

🟦 نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مازندران و گلستان : قرنطینه یکی از روش‌های موثر در کنترل بیماری و قطع زنجیره انتقال ویروس کروناست.

🟥 دکتر محمد مهدی ناصحی نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان های مازندران و گلستان گفت: از ابتدای ورود به استان پیگیر قرنطینه در استان های شمالی و حتی در سطح وسیع تر بودم .
دکتر ناصحی برنامه دو استان مازندران و گلستان در زمینه مقابله وکنترل بیماری کرونارا خوب ارزیابی کرد و اظهارداشت : درحال حاضر بیماری کرونا در این دو استان به مرحله ثبات رسیده است و تعداد بستری بیماران کاهش یافته وتعدادبهبودی وترخیص از بیمارستان ها افزایش یافته است.
نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مازندران و گلستان اضافه کرد : درصورت رعایت اصول بهداشتی توصیه شده و ماندن در خانه کمک زیادی به قطع زنجیره انتقال می شود.
دکتر ناصحی اضافه کرد:  اقدامات خوبی در بیماریابی و پیگیری بیماران ترخیص شده وافرادی که مواجهه با این بیماران داشتند توسط تیم پزشکی خانواده و مراکزبهداشتی باهمکاری بسیج دراستان درحال انجام است که نقش مهمی درکنترل بیماری دارد.
وی افزود: تجهیزات مناسبی دربیمارستانهای استان توزیع شده است.ازجمله دستگاههای تنفس مصنوعی ودستگاههای مولداکسیژن پرفشار که موردنیازبیماران تنفسی میباشدباکمک خیرین محترم و اطاق بازرگانی به تعدادزیادتهیه ودرسراسراستان توزیع شده است.
به گفته دکتر ناصحی وسایل حفاظت فردی وماسک همکاران تاحدزیادی دربیمارستانها تامین شد و  اعتبار مناسبی ازوزارت بهداشت وسازمان برنامه وبودجه دراین زمینه به استان اختصاص یافته است.
وی از همکاری بیمارستان های خصوصی و تامین نیز در مقابله با ویروس کرونا و ارایه خدمات رسانی به این بیماران نیز قدردانی کرد.
 نماینده وزیر بهداشت و درمان در استان های مازندران و گلستان از درمانگران از جمله پزشکان،پرستاران وکادر بهداشتی ودرمانی نیز قدردانی  و از مردم استان خواست تا با ماندن در خانه و عدم مسافرت از درمانگران قدردانی کنند.
 دکتر ناصحی از شهروندان مازنی و گلستانی نیز خواست  باارتباط باپزشک خانواده و مراکز بهداشتی درمانی پیگیر بیماری خود باشند و از مراجعه به اورژانس های شلوغ  و بیمارستان ها خودداری کنند.

🔸نوروز را در خانه بمانیم تا زودتر دوباره دور هم باشیم
⚠خطر ابتلا به کرونا جدی است


✴ برای مشاهده اخبار و مطالب بیشتر کلیک کنید👇👇
🆔 @mazums_ac_ir
www.mazums.ac.ir

 
تاریخ:
1399/01/06
تعداد بازدید:
81
منبع:
  
تغییر سایز متن
تغییر رنگ
Powered by DorsaPortal