۱۴۰۰ سه شنبه ۲۴ فروردين
تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
افزایش تصاعدی تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندران / مدیریت یک هفته‌ای ارتباطات
افزایش تصاعدی تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندران / مدیریت یک هفته‌ای ارتباطات
 
 رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی‌مازندران از افزایش تصاعدی تعداد بیماران مبتلا به کرونا بخصوص کرونای جهش یافته انگلیسی در استان خبر داد.

 
دکتر سید عباس موسوی  رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مجموعه 20و45 دقیقه خبر صداوسیما با اشاره به اینکه هم اکنون پس از نوروز پر تردد در استان، شهرستان‌های قائم شهر و رامسر در وضعیت قرمز و 11 شهرستان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند، گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا بخصوص از نوع جهش یافته انگلیسی حالت تصاعدی به خود گرفته است.
 
دکتر موسوی با بیان اینکه این هفته می‌تواند برای وضعیت ویروس کرونا در مازندران بسیار تعیین کننده باشد،افزود: اگر در این چند روزه محیط را خلوت کرده و در تجمعات به هیچ وجه شرکت نکنیم، می‌توانیم به مهار این ویروس امید داشته باشیم.
 
او افزود:افرادی که به سفر رفته و یا دید و بازدید‌های عید داشته اند در یک هفته آینده تا حد امکان ارتباطات خود را با افراد قطع کرده و در منزل حضور داشته باشند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:افراد اگر کوچکترین علامتی مانند سرماخوردگی و خستگی دارند فرض را بر کرونا گذاشته و خود را قرنطینه کنند.

دکتر موسوی با بیان اینکه یک هفته پیش رو هفته‌ای طلایی برای مقابله با کرونا در راستای کاهش ابتلا و بستری شدگان در بیمارستان‌های استان است، افزود: مهار این ویروس با رعایت کردن نکات بهداشتی همچون شستن مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و حضور نیافتن در مراسم عروسی، عزاداری و تجمع‌های خانوادگی است.

او گفت: سهل‌انگاری یا عادی‌انگاری شرایط کنونی می‌تواند موج شدید‌تر و جدی‌تری را نسبت به پیک‌های قبلی ایجاد کند و قطعاً بی‌احتیاطی مردم نسبت به مراودات و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی شرایط را به سمت وخامت پیش خواهد برد.
 
تاریخ:
1400/01/18
تعداد بازدید:
620
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:13
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 آدرس: ساری، میدان امام (ره) سه راه جویبار، ابتدای بزرگراه ولیعصر (عج)، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران
 کدپستی: 4815733971
 دورنگار دبیرخانه مرکزی: 33352725-011
 شماره تماس: 1-33044000-011
 رایانامه: publicrel@mazums.ac.ir
© کلیه حقوق متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران می باشد.
Copyright © 2019 Mazums.ac.ir. All rights reserved
Powered by DorsaPortal